POLUFINALE ZAPADA Minnesota povela protiv Denvera, briljirali Anthony Edwards i obrana Wolvesa

Minnesota Timberwolves guard Anthony Edwards (5) drives past Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) as forward Aaron Gordon (50) blocks the lane in the second half of Game 1 of an NBA basketball second-round playoff series Saturday, May 4, 2024, in Denver. (AP Photo/David Zalubowski)

AP Photo/David Zalubowski

Minnesota je uz nevjerojatnu partiju Anthonyja Edwardsa  u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije s 106-99 u gostima pobijedila Denver. Edwards je briljirao s 43 koša (14/22 za dva, 3/7 za tri), sedam skokova i tri asistencije, međutim ono što se kroz statistiku ne vidi je način na koji je igrao i širina njegovih rješenja protiv obrane Nuggetsa. Nikola Jokić je s druge strane zabio 32 koša ali je šutirao 11/25, Wolvesi su kroz cijelu utakmicu u obrani na njemu rotirali Rudyja Goberta, Karl-Anthony Townsa i Naza Reida i zaustavili ga, onoliko koliko ga se može zaustaviti. Baš je Naz Reid, svježi dobitnik nagrade za najboljeg šestog igrača lige, bio jedan od ključnih igrača Minnesote, zabio je 16 koševa (5/7 za dva, 2/4 za tri) od toga čak 14 u zadnjoj četvrtini, dok se utakmica lomila. S druge strane, Jamal Murray je u prvom poluvremenu ostao na nula koševa uz šut 0/5, u drugom je zabio 17 uz ukupni šut 6/14, i to je drugi veliki razlog poraza Denvera.

Minnesota je rano povela s 18-4 da bi Denver pred kraj prvoj perioda imao vodstvo 25-21. U sličnoj prednosti Nuggetsi su bili kroz drugu, imali su +6, i treću kod +7 a Wolvesi su, iako je Towns najveći dio zadnje četvrtine zbog pet prekršaja bio na klupi, u zadnjoj četvrtini odveli utakmicu na svoju stranu zahvaljujući spomenutom dvojcu Edwards – Reid ali i Gobertu koji je zabio četiri važna koša.

Gobert je utakmicu završio s šest koševa (3/6) ali i 13 skokova i po tri asistencije i blokade, Towns je zabio 20 (8/13) a Mike Conley 14 (3/4 za tri). Za Denver Michael Porter Jr. je imao 20 koševa (4/7 za tri), Aaron Gordon devet koševa (4/6) i šest asistencija.