FINALE DOIGRAVANJA Split pobijedio u Zadru i poveo s 1-0, odlična utakmica Borisa Tišme

24.05.2024., Zadar - Prva utakmica finala doigravanja FavBet Premijer lige izmedju Zadra i Splita Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Splita pobijedili su u gostima Zadar s 85-78 i tako s 1-0 poveli u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske koje se igra na tri dobivene utakmice.  Za Split Lewis Sullivan je zabio 19 koševa (7/10) i uzeo 11 skokova, 18 (6/13) je zabio Mate Kalajžić a Boris Tišma je imao 15 koševa (6/11), tri skoka, četiri ukradene i pet blokiranih lopti. Kod Zadra Marko Ramljak je imao 23 koša (6/8), četiri skoka i pet asistencija, Luka Božić 15 koševa (5/15), šest skokova i pet asistencija. Druga utakmica, opet u Zadru, igra se u nedjelju a treća na Gripama u srijedu.

Split je u prvoj četvrtini bio na +11 kod 17-6 i 22-11, prvih deset minuta završeno je s 26-20 za Žute uz 5/13 šut Zadra i devet koševa Shannona Shortera  odnosno osam Luke Božića. Zadar je u drugoj četvrtini pojačao obranu i počeo nešto zabijati pa je uz trice Drežnjaka i Ramljaka poveo s 34-31 ali onda opet stao pa se na poluvrijeme otišlo s 46-40 uz čak devet izgubljenih lopti domaće i šut za tri 3/13 gostujuće momčadi.

Split je u trećoj četvrtini imao 60-52 ali je do isteka 30. minute Zadar prišao na 64-62, sjajan rezultat za njih obzirom da su u tih deset minuta imali čak šest izgubljenih lopti. Utakmica jer odlučena u samom finišu, Zadar je na minutu prije kraja kod 81-78 za Split išao u napad u kojem je promašio čak tri šuta da bi na drugoj strani Sullivan zabio za +5 gostiju na 14 sekundi do kraja.