NOVA KONTROVERZA Arsenal ‘pobjegao’ Cityju na +4, navijači bijesni zbog sudačkih odluka

Bukayo Saka A scores from the penalty spot for the first Arsenal goal 1-0 at the Arsenal v AFC Bournemouth EPL match, at the Emirates Stadium, London, UK on 4th May, 2024.,Image: 870157436, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxUK, Credit images as "Profimedia/ IMAGO", Model Release: no, Credit line: Paul Marriott / imago sportfotodienst / Profimedia

Paul Marriott / imago sportfotodienst / Profimedia

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal povećao je svoju prednost u odnosu na drugi Manchester City na četiri boda domaćom 3-0 (1-0) pobjedom protiv Bournemoutha u susretu 36. kola.

Strijelci za Topnike bili su Bukayo Saka (45-11m), Leoanrdo Trossard (70) i Declan Rice (90+7).

Vodeći Arsenal sada ima 83 boda, četiri više, ali i dvije utakmice više od drugog Manchester Cityja koji će kasnije u subotu ugostiti Wolverhampton Wanderers.

Bournemouth je 10. sa 48 bodova.

DOBRO RASPOLOŽENI Petković otkrio Jakirovićev plan za Rijeku? ‘Ne, pa Kulenović će igrati’

No, iako je Arsenal upisao uvjerljivu pobjedu, navijači na društvenim mrežama bijesne na odluke koje je David Coote imao na utakmici.

Crveni, nije crveni – penal, nije penal…

Prva situacija dogodila se u 11. minuti kada Ryan Christie izrazito neoprezno i opasno s otvorenim đonom kopačke zaustavio Saku. Gledao se i VAR, ali suci nisu procijenili da je to bilo za crveni.

Navijači su bijesni i na penal koji je dosuđen za Arsenal u 42. minuti, navodeći kako nije bilo dovoljnog kontakta Havertza i vratara gostujuće momčadi da se dosudi kazneni udarac.

Engleskom sucu i njegovim pomoćnicima u VAR sobi se najviše zamjera poništeni gol Bournemoutha iz 74. minute, kada su gosti uspjeli smanjiti na 2:1.

Zaključeno je da je kontakt između napadača Bournemoutha Dominica Solankea i vratara Arsenala Davida Raye bio dovoljan kako bi se sudio prekršaj u napadu.