MERCI CITY Troyes opet ispao, navijači prekinuli utakmicu i optužili vlasnike iz City Football Group za debakl

screenshot

Kad je početkom rujna 2020. godine City Football Group, super-bogata tvrtka iz Abu Dhabija, najpoznatija po vlasništvu Manchester Cityja, kupila većinski udio u francuskom drugoligašu Troyesu, tamošnje je navijače preplavio optimizam. Isti optimizam dodatno je porastao krajem iste sezone kad je Troyes osvojio prvo mjesto i ušao u francuski Ligue 1. Međutim, sreća nije predugo trajala, a kulminacija problema je upravo stigla.

Troyes je u petak navečer igrao na svom terenu protiv Valenciennesa utakmicu 36. kola Ligue 2. Dobro ste zaključili, Troyes je prošle sezone ispao iz najvišeg ranga a pred jučerašnju se utakmicu nalazio na 17. mjestu, od 20, s 37 bodova. Tri kola prije kraja klub je imao tanke šanse za ostanak, 16. mjesto koje donosi ostanak u ligi bježalo mu je četiri boda. Nakon prvih poluvremena sinoćnjih utakmica situacija za Troyes nije bila toliko loše, vodio je s 1-0 dok je 16-plasirani Dunkerque gubio u gostima kod Quevilly Rouena. Međutim, u drugom poluvremenu sve se okrenulo, Valenciannes je izjednačio a Dunquerque zabio dva za potpuni preokret.

Igrala se 89. minuta utakmice kada su navijači Troyesa, svjesni da je njihov klub na dva kola prije kraja sedam bodova u minusu, što znači da definitivno ispada u treći rang, odlučili prekinuti utakmicu, teren su zasuli bakljama uz skandiranje „Merci City“. Jasno je na što ultrasi ciljaju, City Football Group je nakon početnog uspjeha u dvije sezone spustio klub od treće do prve lige.