Na ‘Aktualcu’ – opomene, zabrane govora, riječ dana je ‘Google’. “Završit ćete kao Sanader, ovo nije Sjeverna Koreja!”

Autor:

28.09.2022., Zagreb - Sabor 12. sjednicu nastavlja aktualnim prijepodnevom, postavljanjem zastupnickih pitanja Vladi, koje je bilo odgodjeno zbog bolesti premijera.
 Photo: Patrik Macek/PIXSELL

Patrik Macek/PIXSELL

Hrvatski sabor u srijedu nastavlja rad aktualnim prijepodnevnom koje se trebalo održati na početku jesenskog zasjedanja prije dva tjedna, ali je odgođeno zbog spriječenosti premijera Andreja Plenkovića, koji je bio u izolaciji zbog zaraze koronavirusom.

Na aktualnom prijepodnevu pitanja će postaviti 40 zastupnika. Ždrijeb je odlučio da će prva biti SDSS-ova Dragana Jeckov, a posljednji HDZ-ov Željko Reiner.

Od početka sjednice predsjednik Sabora Gordan Jandroković počeo je dijeliti opomene zastupnicima.

Zastupnica karolina Vidović Krišto javila se za povredu poslovnika kazavši da je Žamboki krivotvorio životopis. Jandroković joj je dao opomenu. “Odgovorni ste za pljačku Ine”, rekla je zastupnica pa dobila i treću opomenu i zabranu govora.

“Završit ćete kao Sanader, ovo nije Sjeverna Koreja, nego Hrvatska”, poručila mu je Vidović Krišto. “Sada morate napustiti Sabor”, rekao joj je Jandroković.

I Mostov Miro Bulj je zaradio tri opomene i dobio zabranu govora tijekom cijelog dana. “Ovaj aktualac je besmislen. Đaba krečimo. Ovdje se treba raspravljati o ostavci Vlade”, rekao je Bulj i zaradio opomenu. Jednu, pa drugu. “Izvolite sjesti”, rekao je Jandroković Bulju.

“I vama treća opomena. Ne možete više govoriti. Još bih vam nešto želio reći, ali neću javno”, rekao je mu je Jandroković. “Dođite k meni pa ću vam reći”, dodao je. “Ja da dolazim k vama? Neću”, odgovorio je Bulj.

Kad su se saborski zastupnici uskomešali, Jandroković ih je pitalo jesu li sada svi znatiželjni i dodao kako će kasnije vidjeti o čemu govori. Na snimci sjednice Sabora vidi se kako je Jandroković vjerojatno govorio o Buljevu otkopčanom patentnom zatvaraču na hlačama.

Plenković: “Vi ste stranka koja više vodi računa o partneru nego o sebi”

Plenković se obrušio na SDP. “Vi ste stranka koja više vodi računa o partneru nego o sebi. Vi niste tirani, vi ste te škole završili u Kragujevcu, pa to znate kako se to radi. Evo i Davorka Vidovića ste se riješili”, kazao je Plenković Siniši Hajdašu Dončiću koji je prethodno HDZ optužio za korupciju.

Plenković je potom govorio o Ini, odgovorivši Bulju, koji je Plenkovića optužio za pljačku Ine. “Poduzimaju se mjere, spriječena je krađa, otkrivena je malverzacija. To vam je borba korupcije i nebitno je od kuda su”, kazao je premijer.

Hajdaš Dončić rekao je kako mu je drago da Plenković prati SDP. “U zadnje vrijeme je malo neinventivan i reciklira se, ali Andrej bit će bolje, bit će bolje”, poručio mu je SDP-ovac. “Dragi moj predsjedniče Vlade, kriminal se ne događa sam po sebi, nego kad netko dopusti da osobe s kriminalnim sklonostima dođu u institucije”, rekao je Hajdaš Dončić.

Troskot: “Zbog HDZ-a nastao “uhljebarij””

Mostov Zvonimir Troskot rekao je da je zbog HDZ-a nastao “uhljebarij” u institucijama, posebno se osvrnuvši na HERA-u.

“Što ćete vi napraviti da nas zaštitite od tog regulatornog uhljebarija, hvarskih protežea i vas samih?”, upitao je Troskot Plenkovića.

“Vi ste rekli da sam ja najopasniji čovjek u Hrvatskoj”, rekao mu je Plenković, pa rekao da otkad je “on najopasniji čovjek u Hrvatskoj od 2016. godine” povećana minimalna plaća, smanjen broj nezaposlenih…

“Mi ćemo, gospodine Troskot, kao opasni učiniti da dođe do povećanja minimalne mirovine. Ja vjerujem da se vi nas jako bojite kad čujete sve ovo radi čega smo mi jako opasni”, dodao je.

Pljušte prijave povrede Poslovnika

Nakon izlaganja Troskota, SDP-ova Sabina Glasovac javila se za povredu Poslovnika. “Gospodin premijer za ovakve političke govore ima pressice. Ovo je aktualni sat, gdje mi pitamo, a on odgovara”, rekla je Glasovac.

“Kolegice Glasovac, ne piše gdje i kako predsjednik Vlade treba odgovoriti. On ima svoje četiri minute za odgovor, nakon čega imate dvije minute za izraziti nezadovoljstvo odgovorom”, rekao je Jandroković.

“Premijer koristi svoju minutažu da manipulira statističkim podacima”, rekla je Katarina Peović iz Radničke fronte, na što je zaradila opomenu jer je, kako je rekao Jandroković, iskoristila repliku, a ne povredu Poslovnika.

“Vidimo obrazac na koji predsjednik Vlade odgovara. Vidi tko će mu sljedeći postaviti pitanje, ode na Google, vidi što je taj zastupnik ranije govorio i onda u tom smjeru priča. Predlažem da onda ubuduće na to mjesto dođe Google, a neka premijer u Vladi obavlja svoj težak i odgovoran posao”, rekao je SDP-ov Arsen Bauk.

“Gospodine Plenkoviću, kolega Troskot vam nije postavio pitanje – ajde se, molim vas, pohvalite uspjesima svoje Vlade. To možda možete očekivati na pitanju 17 ili 52, ali ovo nije bilo to pitanje”, rekao je zastupnik Nino Raspudić, zbog čega je i on dobio opomenu.

I Hrvoje Zekanović dobio je opomenu za povredu Poslovnika.

“Poštovani predsjedniče Vlade, nisam zadovoljan odgovorom. Ono što sam čuo na francuskom se kaže “L’etat c’est moi.”, što na vašem materinjem jeziku znači: “Država, to sam ja”, rekao je Troskot.

“Niste odgovorili na pitanje kako ćete zaštititi naše građane od uhljebarija zvanog HERA”, rekao je Troskot.

Plenković Vidoviću: “Tko se uopće sjetio za privatizaciju Ine? Jesam li se ja sjetio?”

Davorko Vidović postavio je pitanje premijeru Plenkoviću o rafinerijama u Hrvatskoj te privatizaciji Ine. “Vi ste bili ministar u Račanovoj Vladi, je li tako? Tko se uopće sjetio za privatizaciju Ine? Jesam li se ja sjetio? Zašto se uopće išlo u privatizaciju Ine? Ja da sam bio u poziciji predsjednika Vlade 2003. ili 2008. nikad ne bih ovakvu gigantsku energetsku kompaniju privatizirao. Taj proces, nažalost, otišao tako daleko što odlukama Račanove što kasnijim odlukama Sanaderove Vlade”, rekao je Plenković.

“I gdje smo sad? Sad smo u situaciji da nam način upravljanja Inom donosi ovakve afere kakve imamo, koje su strašne, ne mogu biti gore nego što jesu. Da imamo kompaniju na koju se ne mogu osloniti da mi dio krize iznese energetska kompanija”, rekao je Plenković.

Vidović mu je odgovorio da je najtransparentnija odluka, u vrijeme Račanove Vlade, bila da se ide u strateško partnerstvo s Molom, da bi Hrvatska imala dvije rafinerije.

Ermina Lekaj Prljaskaj o komunalnim uslugama

Ermina Lekaj Prljaskaj postavila je pitanje što Vlada može napraviti po pitanju cijena komunalnih usluga. “Je li Vlada u mogućnosti i planira li nešto uraditi po pitanju cijena komunalnih usluga prema obrtnicima pa i prema cijelom gospodarstvu, može li to ograničiti ili subvencionirati?”, upitala je Lekaj Prljaskaj ministra gospodarstva, Davora Filipovića.

“Vlada čini sve što može da bi pomogla svim gospodarstvenicima i to se može vidjeti u paketu mjera”, rekao je Filipović, dodavši da su u paket mjera uključeni i svi vodovodi te da ne postoji valjan razlog zašto bi neki čelnik lokalne ili područne samouprave digao cijenu vode i rekao da je to posljedica poskupljenja struje.

“Zahvaljujem na vašem odgovoru i nadam se da će Vlada i dalje surađivati s lokalnim jedinicama da ne dođe do raskoraka s cijenama”, rekla mu je zastupnica.

Milan Vrkljan: “Zašto u Zagrebu dvije godine SAD nije imenovao svog veleposlanika?”

Milan Vrkljan postavio je pitanje predsjedniku Vlade Plenkoviću. Rekao je da oni podržavaju ulazak Hrvatske u Schengen, ali da se od 24. veljače i početka ruske agresije na Ukrajinu događa novi svjetski poredak.

Spomenuo je i pitanje prava Hrvata u BiH. “Kako tumačite da u Hrvatskoj u Zagrebu dvije godine SAD nije imenovao svog veleposlanika. Je li to poruka Hrvatskoj i je li to što SAD nije imenovao veleposlanika u Zagrebu jedan od razloga zašto Hrvatska nije uspjela zaštititi Hrvate u BiH?”, upitao je Vrkljan.

“Što se tiče odluke neke zemlje da imenuje nekog veleposlanika u nekoj drugoj zemlji, to je njihova odluka. Ja ne mislim da je to neka selektivna odluka i da nemaju vremena nekoga poslati u Zagreb, ja mislim da je to šire pitanje američke administracije”, rekao je Plenković, dodavši da je SAD kao jedna od ključnih zemalja koje prate situaciju u BiH apsolutno za prava Hrvata u BiH.

Žarko Tušek o euru

Žarko Tušek postavio je pitanje ministru financija Marku Primorcu oko uvođenja eura u Hrvatskoj.

“Mi se često orijentiramo dominantno na činjenicu ulaska u Europsku uniju kao nešto što će nam donijeti puno benefita, a zaboravljamo da je i sam put ulaska u eurozonu bio značajan u tom kontekstu”, rekao je Primorac, nabrojavši što je sve Hrvatska napravila prilikom ispunjavanja uvjeta za ulazak u eurozonu.

“Što se tiče samog ulaska u eurozonu, jasno je da je hrvatsko gospodarstvo visoko eurizirano. Veliki dio našeg javnog duga denominiran je u euru pa će prihvaćanje eura kao naše nacionalne valute biti pozitivan korak u smislu uklanjanja valutnog rizika i pozitivno će se odraziti na naše zaduživanje”, rekao je Primorac.

Plenković Nataliji Martinčević: “Dobro samo surađivali, šteta”

Natalija Martinčević, zastupnica Reformista, postavila je pitanje Plenkoviću.

Spomenula je da u paketu mjera nedostaje pitanje usklađivanja mirovina i stopa inflacije, kao i podizanje neoporezivog dijela dohotka na 5.000 kuna. “Hoćete li i kada uvesti ove za naše građane iznimno važne mjere?”, upitala je Plenkovića.

“Koliko razumijem, vi ste od prošlog tjedna prešli u opoziciju s pozicije što ne mislim da je korisno ni vašoj stranci ni vama, jer smo dobro surađivali. Šteta je što ste se odlučili na taj potez”, rekao je Plenković.

Spomenuvši umirovljenike, Plenković je rekao da je Vlada pokazala koliko su joj “važni sugrađani starije životne dobi”.

“Umirovljenici su nam bili u najvećem fokusu upravo zato što imaju najniža primanja”, rekao je Plenković.

Matko Kuzmanić o pljački Ine

Matko Kuzmanić postavio je pitanje premijeru Plenkoviću, a tiče se pljačke Ine.

“Da ste vukove postavili na čelne pozicije institucija, manju bi štetu napravili”, rekao je Kuzmanić.

“I vas smo guglali, pa smo otprilike znali gdje ćete ići. Vi ste, između redaka, optužili koga, mene, Ćorića da imamo tajni deal s Mađarima u vremenu ruske agresije na Ukrajinu da neki direktori četvrte, pete razine ostvaruju dobit na nelegalnoj prodaji plina. To nije dobro, zato što nije točno, drugo, nije dobro za vaš kredibilitet”, rekao je Plenković, spočitnuvši zastupniku to što je čitao svoje pitanje.

“Ovo je ne sukob interesa, nego najstrašnije od najstrašnijeg, da ono za što primate plaću u firmi stvorite neki mali privatni biznis. Zato se borimo protiv korupcije i takvih stvari. Zato i je ovako opravdana reakcija i ljutnja javnosti. Ja sam tu više ljut nego bilo tko drugi”, rekao je Plenković.

Kuzmanić mu je odgovorio da ne zna gdje se on tu osjetio prozvanim. “Vaša dva prethodnika su otišla i završila svoju političku karijeru upravo na Ini. Jedan je prodavao Inu u restoranu, a drugi je imao ugovore s Inom”, rekao je Kuzmanić.

“Ne bih volio da ovo postane početak, a ne kraj jedne megaafere, ali sve to tako izgleda”, rekao je Kuzmanić.

Plenković Dausu: “Ja sam, prateći Google, anticipirao da ćete vi spomenuti pitanje Državnog inspektorata”

Emil Daus iz IDS-a postavio je pitanje premijeru vezano uz ilegalnu gradnju. “Je li Vlada napokon spremna spustiti ovlasti građevinske inspekcije na županije i gradove i je li spremna pravno goniti bespravne graditelje”, pitao je Daus.

“Ja sam, prateći Google, anticipirao da ćete vi spomenuti pitanje Državnog inspektorata”, rekao je Plenković zastupniku.

“Dobro ste dijagnosticirali problem koji se događa u županiji koja je inače sređena i uređena k’o bombon”, rekao je Plenković, dodavši da će na temelju Dausova upita dodatno zadužiti Inspektorat da izvršava dužnosti. “I mi prepoznajemo, temeljem Google searcha, ovaj problem i zamolit ćemo i zastupnika Bauka da nam malo pomogne”, rekao je Plenković.

“Vratimo se na srž, premijeru. Možemo se malo našaliti, ali situacija je ozbiljna. Ja bih stvarno volio da se počne kazneno goniti bespravne branitelje i da se pošalje poruka da Hrvatska štiti svoju zemlju. Spustite ovlasti građevinske inspekcije, to je isto pravilna decentralizacija. Svi su spremni preuzeti dio te priče. Zajednički cilj nam je sprečavanje bespravne gradnje”, rekao je Daus.

Plenković Prkačinu: “Pokušavam detektirati pitanje, a ovo je bio recital”

Ante Prkačin postavio je pitanje premijeru, rekavši da ga “muči i boli 100.000 kuna koje vaša Vlada u kontinuitetu daje za zlodjelo iz bliske hrvatske povijesti za zločin koji je počinjen nad hrvatskim narodom” u Srbu. “Tada su lokalni Srbi poklali sve hrvatsko”, rekao je Prkačin.

“Ja pokušavam detektirati pitanje, a ovo je bio recital”, rekao je mu je Plenković. “Vaše teme su manje više okrenute prošlosti. Ja sam mislio da će na Googleu izaći nešto o budućnosti”, rekao je Plenković.

Marijan Pavliček prijavio je povredu Poslovnika, kazavši da Plenković vrijeđa zastupnike, na što je dobio dvije opomene.

“Zašto sada i vi? Što, mislite da je to isplativo?”, rekao je Jandroković na to.

Sandra Benčić: “Koja je bila vaša uloga u zatvaranju sisačke rafinerije?”

Sandra Benčić javila se videovezom jer je zaražena koronavirusom. Plenković joj je poželio brzo ozdravljenje.

“Odluka o zatvaranju rafinerije donijeta je za vrijeme vaše Vlade. Vidim da se volite pripremati pomoću Googlea. Pitam vas jeste li o zatvaranju rafinerije razgovarali s nekim iz Mađarske. Koja je bila vaša pozicija o zatvaranju sisačke rafinerije? Koja je bila vaša uloga? Nezamislivo je da je takva odluka donesena bez vas. Sigurno ste o tome morali razgovarati s mađarskom vladom. Jeste li razgovarali s njima? Koji je vaš politički stav o tome?”, upitala je Benčić.

“Što se tiče Ine, prvo, privatizacija Ine krenula je u SDP-ovoj Vladi koju je vodio gospodin Račan, čiji je član bio gospodin Vidović. Drugi dio se napravio u vrijeme Vlade Ive Sanadera, postoji međudioničarski ugovor. To znači da je netko drugi nekada davno, što nema veze ni sa mnom ni s mojom Vladom, odlučio kako se upravlja u Ini”, rekao je Plenković.

Ponovno nismo dobili odgovor na pitanje je li premijer ove zemlje bio konzultiran oko odluke da se prerada nafte ovdje zatvori i da ta nafta ide na preradu u drugu državu, rekla je Benčić. “Nezamislivo je da vi o tome s premijerom Orbanom niste razgovarali, a ako niste, onda je to još veći problem da niste iznijeli stav”, rekla je Benčić.

Katica Glamuzina: “Koji je broj ministra Beroša?”

Katica Glamuzina postavila je pitanje premijeru Plenkoviću vezano uz zdravstvo. “Koji je broj ministra Beroša? Molim vas da nam kažete brojeve telefona koje hrvatski građani mogu zvati kad trebaju rješavati zdravstvene probleme, rekla je Glamuzina.

“Ako su to vaši retorički dometi, OK. To čak ni Google nije mogao anticipirati”, rekao je Plenković.

Dodao je da ministar zdravstva Vili Beroš priprema reformu zdravstva, s konceptom da mu je pacijent u središtu reforme. “To mu je cilj. Da mu je prevencija jedan od načina kako da potičemo i zdrave životne navike i da nam populacija bude osvještenija o tome što može učiniti za sebe i da prevenira skrb zdravstvenog sustava i na taj način smanji troškove. Da učini napore koji će tamo gdje se to može, smanjiti troškove u zdravstvu i omogućiti povezivanje različitih središta”, rekao je Plenković, dodavši da se u reformi gleda i kako učiniti što više za zaposlene u zdravstvenom sustavu.

“Podaci o tome koliko su povećane plaće u jednoj od javnih službi, a to je zdravstvo, govore sami za sebe. Malo je koja profesija imala povećanja plaća kao što je imalo zdravstvo. Pitajte predstavnike sindikata”, rekao je Plenković.

Svjesni su, rekao je, da problema ima, ali će učiniti sve da sustav bude funkcionalan i financijski održiv, što je ocijenio i jednim od temeljnih pitanja, “kako bi zdravstvo bilo što učinkovitije, bez obzira tko zna čiji broj telefona”.

“Bolno je što u hrvatskom zdravstvenom sustavu više vrijedi HDZ-ova članska iskaznica, nego zdravstvena iskaznica”, rekla je Glamuzina.

Mirela Ahmetović: “Pa ne bojite se valjda jedne komesarke?”

Mirela Ahmetović postavila je pitanje ministru Filipoviću. “Po kojoj cijeni Ina prodaje hrvatsku naftu i hrvatski plin mađarskom MOL-u, a po kojoj drugim poduzećima? Mislim da je vrijeme da podijelite tu informaciju s hrvatskom javnosti”, rekla je Ahmetović.

“Ja sam isto guglao i nisam se nadao da ćete vi postaviti tako benigno pitanje”, rekao je Filipović.

Cijena po kojoj se plin prodaje Mađarskoj poslovna je tajna, ali je sukladna svim tržišnim cijenama, rekao je Filipović.

Nafta se obrađuje u rafineriji Rijeka, dodao je ministar i podsjetio na odluku da hrvatski plin ostaje hrvatskoj te da je određeno da se proizvodnja poveća za 10 posto. “Pred nama je period gdje će se raditi na poboljšanju poslovanja Ine, na promjeni korporativnog modela upravljanja i učinit ćemo sve da Ina profunkcionira i da bude na dobrobit našim sugrađanima”, rekao je.

“Meni je nevjerojatno da ste vi mene morali guglati i da ste očekivali teže pitanje. Pa ne bojite se valjda jedne komesarke?”, upitala je Ahmetović.

“Ne možete se miješati u poslovnu politiku, a interesantno je da sad, kad je izbila cijena u Ini, naravno, isključivo od članova HDZ-a, možete ograničiti izvoz plina. Nevjerojatno mi je da ste se sjetili toga tek sad. Nevjerojatno mi je da ste cijenu koju će Ina prodavati hrvatski plin hrvatskom poduzeću HEP-u veća od one za koju je Škugor prodavao. Nevjerojatno mi je da se ta cijena plaća iz džepova građana”, rekla je Ahmetović.

“Apsurdno je da je Hrvatska prepuna plina, ali koji Ina prvo proda Mađarima za jeftinu cijenu, a onda od Mađara kupi za skupu cijenu i prevali preko leđa građana”, rekla je Ahmetović.

Pavliček o popisu stanovništva

Zastupnik Marijan Pavliček pitao je premijera o rezultatima popisa stanovništva.

“Nažalost, Hrvatska se pretvara u zemlju staraca, imat ćemo kolaps mirovinskog sustava”, rekao je Pavliček i predložio da se osnuje Ministarstvo demografije.

“To je hrvatska realnost koja traje zadnjih 70-ak godina. Popis stanovništva je rezultat i iseljavanja stanovništva i zbog članstva u Europskoj uniji”, odgovorio je premijer.

Pavliček mu je odgovorio da je Hrvatska postala zemlja samo za povlaštene i da mladi odlaze zbog korupcije: “Premijeru, vi snosite najveću odgovornost za to”, rekao je Pavliček.

I Hajdukovića ‘otkrio’ Google, kaže premijer

“Možete li danas u Saboru garantirati da ćemo do lipnja 2023. potrošiti i zadnji cent novca koji smo dobili za obnovu od potresa i ako ne uspijete, hoćete li podnijeti odgovornost i dati ostavku?”, upitao je Domagoj Hajduković.

“I vas je Google otkrio što ćete točno reći. Vidite, gospodine Hajdukoviću, da nije bilo naše Vlade mi ne bismo dobili taj novac. Da nije bilo mene osobno, ne bismo produžili taj rok još godinu dana. To vam mogu garantirati 300 posto”, rekao je Plenković.

Plenković: “Ove podatke tko je koliko dobio, toga ni na Googleu nema”

Poštovani premijeru, ja se nadam da ste guglali jer mi je važno da odgovorite na ovo pitanje, rekla je Ivana Kekin premijeru Plenkoviću.

Nema traga laboratoriju za sekvencioniranja raka, rekla je Kekin. “Koliko je Roche novca od obećanih 90 milijuna dosad uložio u izgradnju centra u kojem ćemo liječiti rak i koliko je Roche novca hrvatskih poreznih obveza dobio za ovu pretragu?”, upitala je Kekin.

“Zamolit ću ministra Beroša da se konzultira s KBC-om Zagreb i ravnateljem Ćorušićem i da vam pismeno odgovori o tom projektu”, rekao je Plenković.

“Ove podatke tko je koliko dobio, toga ni na Googleu nema”, rekao je Plenković.

Plenković Petrovu: “Vi ste jatak Milanovića”

Mostov saborski zastupnik Božo Petrov problematizirao je pitanje Hrvata u BiH. “Jeste li se vi dogovarali sa Schmidtom oko izmjena izbornog zakona? Jer ako niste, onda ste javno lagali. Ako jeste, onda ste omogućili Bošnjacima da izvrše pritisak na Schmidta i pogoršaju status Hrvata u BiH”, rekao je Petrov.

“Vi ste jatak Milanovića. Vi ste sada pokazali ne samo da lažete, nego da nemate pojma o stanju u BiH. Pritom ste bili zaposlenik bolnice u Mostaru. Izrekli ste niz neistina. Prvo, Hrvati u Bosni i Hercegovini su prioritet moje Vlade od prvog dana, a bili su i prije. Trudili smo se i kao europski zastupnici, i oko pregovora i modela i tada pomoći Hrvatima u BiH. Vi niste postojali ni politički ni javno. Drugo, mi smo u mandatu Vlade povećali više nego duplo sredstva koja idu baš na dobrobit Hrvata u BiH”, rekao je Plenković.

Plenković Daliji Orešković: “Šta se to vama dogodilo? Vaš kredibilitet je potonuo”

Dalija Orešković postavila je pitanje premijeru. “Sudjelujete li vi osobno u preraspodjeli plijena iz državnih tvrtki?”, upitala je.

“Ja sam malo guglao i ono što inače izgovarate nije baš prepametno, ali ovo je prestrašno”, odgovorio joj je Plenković

“Šta se to vama dogodilo? Vaš kredibilitet je potonuo. Vi ste ispod razine. Trebalo bi da vam se skine imunitet, pa… Na ovo vaše pitanje izlišno je odgovarati niječno. Vi stvarate mržnju, to nije ni pametan govor, ne govorim o govoru mržnje, već mozaiku mržnje”, poručio je.

“Građani su se malo zabunili što su vas birali, više neće”, dodao je.

Orešković mu je odgovorila: “Građani se pitaju kako to da imamo vas za premijera?”.

 

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.