SRUŠIO REKORD STAR 60 GODINA Modrić je protiv Bayerna ispisao povijest Real Madrida

Daniela Porcelli / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

Na minhenskoj Allianz Areni nogometaši Bayerna i madridskog Reala su odigrali prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka, pobjednika nije bilo nakon 2-2 (0-1) tijekom 90 minuta igre te se drama seli na uzvrat i madridski Santiago Bernabeu.

Real je poveo u 24. minuti golom Vinicius Juniora, dok je preokret uslijedio početkom nastavka. U 53. minuti Leroy Sane je pogodio za 1-1, dok je u 57. Harry Kane realizirao jedanaesterac za 2-1 Bayerna. Konačnih 2-2 postavio je Vinicius Junior u 83. minuti kada je pogodio s bijele točke.

POLUFINALE LIGE PRVAKA Bayern i Real remizirali na Allianz Areni, dva gola Viniciusa

Luka Modrić je zaigrao od 75. minute kada je ušao u igru umjesto Tonija Kroosa i ispisao povijest Reala u Ligi prvaka.

Osim što je odigrao sjajno (devet dodira, dodavanja 9/9, stvorena jedna velika prilika), kapetan Vatrenih postao je najstariji igrač koji je nastupio za Real Madrid na utakmici Lige prvaka (ili prije Kupa prvaka) još od studenog 1965. kada je to sa 38 godina i 229 dana napravio legendarni Ferenc Puskas.

Modrić je njegov rekord popravio za 5 dana, a uz to je zaigrao u svom 17. polufinalu Lige prvaka. Ispred njega su sada samo Benzema (18), Kroos (19) i Cristiano Ronaldo (21).

CARLO ANCELOTTI “Dvije su vrste trenera, oni koji ništa ne rade i oni koji rade više lošeg nego dobrog”