POLUFINALE LIGE PRVAKA Bayern i Real remizirali na Allianz Areni, dva gola Viniciusa

Bayern's Harry Kane, left, challenges for the ball with Real Madrid's Toni Kroos during the Champions League semifinal first leg soccer match between Bayern Munich and Real Madrid at the Allianz Arena in Munich, Germany, Tuesday, April 30, 2024. (AP Photo/Christian Bruna)

AP Photo/Christian Bruna

Bayern i Real odigrali su 2-2 na Allianz Areni u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka koja je, barem što se prvih 45 minuta tiče, bila kopija Realove zadnje utakmice protiv Manchester Cityja. Igra je u prvom poluvremenu potpuno pripala Bavarcima međutim Španjolci su na odmor otišli s 1-0, Toni Kroos je u 24. minuti sjajnom loptom u prostor uposlio Viniciusa koji je zabio za vodstvo. Bayern je sjajno krenuo u utakmicu, u prvih 12 minuta imali su čak pet dobrih prilika za gol, po dvaput su pucali Harry Kane i Leroy Sane, jednom Jamal Musiala.

Thomas Tuchel je na poluvremenu odlučio ići ofenzivnije pa je u svlačionici ostao Leon Goretzka a ušao je Raphael Guerreiro. Prvu veću šansu u nastavku je imao Real preko Kroosovog udarca a onda je Bayern u četiri minute došao do preokreta, prvo je u 53. minuti Leroy Sane ušao u 16 metara s lijeve strane i zabio u bliži kut Andrija Lunjina da bi četiri minute kasnije Lucas Vasquez srušio Musialu a Kane je kazneni udarac pretvorio u 2-1 vodstvo.

Carlo Ancelotti je vidio da nešto mora mijenjati, prvo je umjesto Nacha u igru poslao Eduarda Camavingu a u 75. minuti Luku Modrića i Brahima Diaza umjesto Kroosa i Judea Bellinghama. Modrić je u 79. sjajno u prostor gurnuo loptu za Viniciusa čiji udarac brani Manuel Neuer a u 82. Real dolazi do izjednačenja, Min-jae Kim je srušio Rodryga a Vinicius zabio s bijele točke.