PSG PAO U DORTMUNDU Liga prvaka: Borussia i Füllkrug polomili skupu šeikovu igračku

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Liga prvaka, polufinale. Prve utakmice: u utorak Bayern – Real 2:2, večeras Borussia Dortmund – PSG 1:0. Sljedeći utorak i srijedu jedva ćemo dočekati. A uopće nije nerealno da dočekamo – njemačko finale

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka nogometaši Borussije u Dortmundu su svladali PSG 1:0. Uzvrat je za šest dana u Parizu. Pobjednički pogodak za Borussiju dao je Niclas Füllkrug (36′).

Borussia i PSG odigrali su sjajnu utakmicu na mitskom Signal Iduna Parku, s pregršt prilika, a pravo je čudo što su gledatelji vidjeli samo jedan gol.  Parižane je poraza koštala spora i neinventivna igra u prvom poluvremenu, a Borussia je zasluženo došla do pobjede.

Trener Parižana Luis Enrique nije priredio nikakva iznenađenja u srijedu navečer na Signal Iduna Parku i postavio je istu početnu postavu kao u četvrtfinalnom uzvratu protiv FC Barcelone (4-1).Tri francuska napadača Kylian Mbappé, Bradley Barcola i Ousmane Dembélé su bili starteri.

Za Borussiju Dortmund hrvatski trener Edin Terzić je također odabrao istu jedanaestoricu koja je započela četvrtfinalnu uzvratnu utakmicu Lige prvaka u pobjedi 4-2 protiv Atlético Madrida. Već nekoliko tjedana ozlijeđeni Donyell Malen i Sébastien Haller zauzeli su svoja mjesta na klupi Borussije.

Njemački sastav je bolje i opasnije započeo utakmicu, a u 13. minuti vratar PSG-a Gianluigi Donnarumma odlično brani pokušaj iz blizine Marcela Sabitzera. Zatim se dvadesetak minuta nije događalo ništa, da bi završnica u potpunosti pripala njemačkom sastavu.

U 36. minuti domaćini su poveli. Niclas Füllkrug je primio odličan pas od strane Nice Schlotterbecka u šesnaestercu i izbio sam ispred vratara. Pucao je jako i prizemno u desni kut i zabio. Borussia je mogla povećati vodstvo u 44. minuti,. ali je opet udarac iz blizine Marcela Sabitzera opet obranio vratar Donnarumma.

U nastavku je PSG bitno ubrzao igru u potrazi izjednačenjem. U 51. minuti PSG nije imao sreće jer je u istom napadu dvaput pogađao vratnicu. Prvo je Mbappé s lijeve strane pogodio suprotni okvir gola, a u nastavku akcije je Hakimi s desetak metara pogodio drugu, desnu vratnicu.Pet minuta kasnije ubačaj Marquinhosa sačekao je potpuno sam Fabian Ruiz, pucao je glavom, ali je lopta prošla pored desne stative.

Utakmica je postala vrlo otvorena na obje strane, pa je u 60. minuti odličan prodor i dodavanje Sancha okončao Füllkrug udarcem iznad gola. Napadač Borussije je i u 66. minuti udarcem glavom iz blizine prebacio vrata.

U 80. minuti je Dembele promašio šansu utakmice. Hakimi je prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Dembelea, koji s desetak metara šalje loptu iznad vrata.

Ruiz je ponovno slabim udarcem glavom upropastio četiri minute prije kraja zadnju šansu za PSG. Uzvrat je u utorak na pariškom Parku prinčeva.