ROLAND GARROS Karlovića u trećem kolu zaustavio Andy Murray

EPA/ETIENNE LAURENT

Hrvatski tenisč Ivo Karlović zaustavljen je u trećem kolu Roland Garrosa od drugog tenisača svijeta Andyja Murrayja. Britanac se plasirao u osminu finala pobjedom 6:1, 6:4 i 7:6 (3).

Karlović je svoj servis gubio na početku prva dva seta, a dominantnu partiju Murray je zaključio u tie-breaku. “Bilo je ‘gusto’, pogotovo u trećem setu. Karlović se borio do kraja”, rekao je Murray.

Britanac je Karloviću tri puta oduzimao servis, dok hrvatski tenisač u cijelom meču nije imao niti jednu priliku za break. Karlović je imao 14 aseva i pet dvostrukih pogrešaka.

U osmini finala Murray će igrati protiv pobjednika susreta Johna Isnera i Teymuraza Gabashvilija.