FINALE DOIGRAVANJA Futsal Dinamo s 6-0 potopljen na Ribnjaku, Olmissum korak do titule prvaka

10.05.2024., Sportska dvorana Ribnjak, Omis - Treca utakmica finala SuperSport HMNL-a: MNK Futsal Dinamo - MNK Olmissum. Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Omiški Olmissum je pred više od tisuću gledatelja u svojoj dvorani Ribnjak s čak 6-0 pobijedio Futsal Dinamo u trećoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske te tako poveo s 2-1 u seriji koja se igra na tri dobivene. Četvrta utakmica, u kojoj bi Omišani mogli doći do titule prvaka, igra se u ponedjeljak, opet na Ribnjaku.

Prvih desetak minuta prošlo je u potpunoj dominaciji Olmissuma koji je u tom periodu poveo s 1-0, Jakov Hrstić je po lijevoj strani prošao Nikolu Gudasića pa na drugoj stativi pronašao Josipa Kolobarića kojemu nije bilo teško zabiti. Dinamo se sredinom prvog dijela donekle oslobodio pritiska međutim svejedno nisu gosti bili pretjerano opasni, s druge strane Olmissum je povisio vodstvo na minutu prije odmora, Finac Liro Olavi Vanha je prošao po desnoj strani Kristijana Postružina i onda pored Mihovila Prgometa zabio za 2-0.

Dinamo je dominirao posjedom početkom drugog dijela i imao najbolju šansu preko Kristiana Čekola čiji udarac je obranio Vinko Rozga. Na pet i pol minute prije kraja Dinamo je zaigrao s vratarom-igračem i do kraja doživio pravu katastrofu, za minutu su gosti primili dva gola, oba puta pogriješio je Filip Novak, za 3-0 preko cijelog terena zabio je Duje Kustura a za 4-0 Hrstić. Do kraja je dva gola, i dalje na prazan gol nakon oduzetih lopti, zabio Josip Jurlina za konačnih 6-0.