SOCCA EP Hrvatska remijem s Bugarskom osigurala prvu poziciju u skupini

Nakon dvije uvodne pobjede na Socca EP u malom nogometu, Hrvatska je u direktnom okršaju s Bugarskom odlučivala o prvom mjestu u skupini ”C”. Kako je bilo i očekivano, Bugari su se pokazali najtežim protivnikom u dosadašnjem dijelu natjecanja za izabranike Dine Kovača.

Utakmica je započela sjajno za Hrvatsku, već u drugoj minuti Stjepan Perišić je na asistenciju Kovačevića zabio za 1:0. Svega dvije minute kasnije Bugarska se vraća u utakmicu, a strijelac gola, ujedno prvog koji je Hrvatska primila na EuroCupu, bio je Pavlin Kuzov.

U 14. minuti Bugarska preokreće rezultat u svoju korist. Stanimir Minchev iskoristio je neopreznost u hrvatskoj obrani te je postigao gol za 2:1. Ipak, do poluvremena se Hrvatska vratila u vodstvo.

Igrala se 17. minuta, Hrvatska je imala slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, Perišić je ovoga puta bio asistent, dok je loptu u mrežu pospremio Borna Vidićek. Dvije minute kasnije Kovačević je ponovno asistent, a Duje Medak postiže svoj deseti gol na turniru za 3:2.

Većinu drugog poluvremena Bugarska je na terenu provela s dodatnim igračem u polju, a rizik igre bez vratara isplatio im se u 33. minuti kada je Stanimir Minchev ostao sam uz vratnicu te mu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Do kraja utakmice Bugari su pokušavali doći do pobjede kako bi preuzeli prvu poziciju, ali Nikola Beljan je bio izvrstan na vratima, dok su hrvatski igrači u nekoliko navrata promašili situacije u kojima su pucali na prazna vrata, tako da je na kraju ostalo 3:3.

”Ovo je bilo puno lošije od očekivanja. Mislim da smo katastrofalno ušli u utakmicu, jesmo poveli, ali pristup nije bio pravi, stalno smo gubili duele i mislim da nam je to dobra opomena pred eliminacijsku fazu natjecanja. Svi znamo po što smo došli ovdje i tako smo se postavili od starta Eura, ali ako to želimo ostvariti moramo popraviti igru i duele”, izjavio je nakon utakmice strijelac drugog pogotka Borna Vidićek.

Hrvatska svoj put nastavlja u osmini finala, a prvi protivnik bit će Cipar. Radi se o trećeplasiranoj reprezentaciji iz skupine ”D”. Utakmica je na rasporedu u subotu, 11. svibnja, u 16:30h uz osigurane televizijske prijenose na SportKlubu 7 i MaxSportu 1.