PAO I RUDEŠ Istra 1961 slavila treći put u nizu

03.05.2024., Zagreb - SC Rudes, SuperSport HNL, 33. kolo, NK Rudes - NK Istra. Salim Fago Lawal Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

Trećom pobjedom u nizu Istra 1961 je barem privremeno skočila na šesto mjesto ljestvice SuperSport HNL-a. Zeleno-žuti su u prvom susretu 33. kola na gostovanju kod Rudeša slavili rezultatom 1:3 (1:1).

U prilikama sadržajnom dvoboju gosti su prvo poveli preko Salima Fage Lawala da bi domaćin ubrzo izjednačio golom Riada Mašale. Pitanje pobjednika je riješeno u drugom poluvremeno kada su se u kratkom periodu u strijelce upisali Mario Čuić i Mateo Lisica.

Dok su izabranici Paola Tramezzanija devetom pobjedom nastavili s pozitivnim rezultatima porazima momčadi Davora Mladine ne nazire se kraj. Danas su upisali osmi u nizu odnosno ukupno 28. u sezoni.

U sljedećem kolu Rudeš će gostovati kod Gorice dok će Istra 1961 na Aldo Drosini u Puli odmjeriti snage s Hajdukom.

Gosti su poveli u 16. minuti utakmice. Nakon ubačaja iz kornera Kuzmanić je odbio loptu ravno do Lawala, a on je iz prve šutirao s ruba šesnaesterca te je preciznim udarcem u donji lijevi kut svladao Markovića za svoj treći pogodak u sezoni.

Samo tri minute kasnije Rudeš je uspio izjednačiti. Lošu reakciju Iovua iskoristio je Ćorić koji se potom sjurio po desnoj strani napada nakon čega je idealno ubacio za Mašalu koji je udarcem glavom pronašao put go dola. Njemu je to bio četvrti pogodak u aktualnom HNL-u.

Prvi dio utakmice obilježio je i sudar Devetaka i Markovića u 36. minuti prilikom kojeg je vratar Rudeša nakratko izgubio svijest pa je na koncu morao napustiti igru, a priliku je dobio Ciban.

03.05.2024., Zagreb – SC Rudes, SuperSport HNL, 33. kolo, NK Rudes – NK Istra. Matej Markovic u jednom duelu ostao bez svijesti. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Zeleno-žuti su ponovno u vodstvu od 73. minute. Nakon asistencije Koskog loptu je primio Čuić koji se s dvadesetak metara odlučio na prizemni udarac plasiravši loptu u bliži kut Cibanova gola. Njemu je to bio drugi zgoditak.

Dvije minute kasnije Lisica je također došao do drugog gola u sezoni kojim je postavio konačan rezultat utakmice. Njega je s lijeve strane proigrao Devetak nakon čega je mladi reprezentativac snažnim udarcem s desetak metara iskosa također poslao loptu u bliži kut.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Gorica dok u 19:30 na Opus Areni počinje duel Osijeka i Lokomotive.