NBA Westbrookeov 22. triple double

epa05711964 Oklahoma City Thunder guard Russell Westbrook (R) reacts after dunking the ball  in the second half of the NBA basketball game between the Memphis Grizzlies and the Oklahoma City Thunder at the Chesapeake Energy Arena in Oklahoma City, Oklahoma, USA, 11 January 2017.  EPA/LARRY W. SMITH

Russell Westbrook je sinć stigao do svog 22. triple-doublea u jednoj sezoni i 59. u karijeri, a njegovi Oklahoma City Thunder su sa 97-95 pobijedili Utah Jazz.

Westbrook je zabio 38 koševa uz deset skokova i deset asistencija i tako se izjednačio na petom mjestu s legendarnim Larryjem Birdom na NBA listi svih vremena triple-doubleova.

Rezultat je bio izjednačen na 95-95 10.5 sekundi prije kraja, a Westbrook je pogodio koš za pobjedu protiv rivala u sjeverozapadnoj diviziji.

Junak zadnje četvrtine bio je Steven Adams koji je odigrao sjajnu obranu i koji je zakucao za vodstvo Oklahome od 93-90 minutu prije kraja. On je utakmicu završio sa devet koševa i šest skokova.

Miami Heat je sinoć prekinuo niz od sedam pobjeda Golden State Warriorsa svaladavši ih sa 105-102, a junak utakmice bio je Dion Waiters koji je pogodio tricu u zadnjoj sekundi.

Osim toga, Waiters je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 33 pogotka.

Kevin Durant je predvodio Warriorse sa 27 pogodaka, dok je Stephen Curry gotovo upisao triple-double sa 21 košem, 10 skokova i osam asistencija. Klay Thompson je dodao 22 koša.

New Orleans Pelicans su uspjeli pobijediti aktualne NBA prvake Cleveland Cavalierse sa 124-122, iako su igrali bez svoje zvijezde Anthonyja Davisa.

To je peti poraz za Cleveland u sedam utakmica a nije im pomoglo ni to što je Kyrie Irving zabio 49 koševa.

Pelicans (18-27) su imali prednost od 70-50 na poluvremenu i vodili su sa 17 razlike na početku zadnje četvrtine, a predvodio ih je Terrence Jones sa 36 koševa, dok je Jrue Holiday unacio 33 koša uz deset asistencija.

U trećoj četvrtini Irving preuzima kontrolu, zabija 19 koševa a Cavaliersi nadigravaju Pelicanse sa 36-24 i smanjuju zaostatak na 94-86. No, pelicansi otvaraju zadnju četvrtinu s tri trice i odvajaju se.

LeBron James je za Cavse upisao triple-double sa 26 pogodaka, 12 asistencija i 10 skokova, Kevin Love je dodao 22 koša i 16 skokova.

San Antonio Spurs su sa 112-86 bili bolji od Brooklyn Netsa.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je Isaiah Whitehead koji je utakmicu završio sa 19 pogodaka, a Sean Kilpatrick je ubacio 17.

Bojan Bogdanović je u 22 minute zabio pet koševa te dodao tri skoka i dvije asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je igrao 16 minuta i u tom je vremenu zabio dva koša i upisao četiri skoka i dva bloka.

Patti Mills je prevodio Spurse sa 25 pogodaka.