Istra i Dinamo podijelili bodove, Boysi zamalo pogodili Eduarda petardom

U susretu 7. kola Prve HNL Istra 1961 i Dinamo igrali su 1-1 (1-1). Poveli su domaći preko Zlomislića (19), a poravnao je Ćorić (34). Pred 3.000 gledatelja sudio je Marić iz Daruvara.

Nakon ubačaja s desne strane, Zlomislić je preciznim udarcem matirao Eduarda. Dinamo je izjednačio preko mladog Ćorića – na odličnu asistenciju Antolića, Ćorić sa 13-14 metara pogađa za, pokazat će se, konačnih 1:1.

• U 66. minuti utakmica je nakratko prekinuta, jer su Bad Blue Boysi bacili petardu, koja je eksplodirala u blizini vratara Dinama Eduarda. Primio se za glavu, njegovi su suigrači dotrčali do njega, ali nastavio je susret.

Do kraja utakmice igrače obje momčadi imale su prilike za sva tri boda – Nikolić je u 73. pogodio gredu, Fernandes je promašio u 81. kada je sam izbio pred Ivešu, ali ovaj je obranio, te napokon u 85. minuti Kasalica je nakon odlične asistencije Zlomislića pucao malo pored vratnice.

Vodeći Dinamo sada ima 13 bodova, dva više od druge Rijeke i trećeg Splita, dok je Istra 1961 četvrta sa 10 bodova, koliko ima i peti Inter iz Zaprešića.

OZNAKE: Dinamo, HNL, Istra