DAVIS CUP Poznato šest sudionika četvrtfinala

HINA/ Damir SENÈAR /ds

Nakon Australije, Srbije i Francuske, plasman u četvrtfinale Svjetske skupine Davis Cupa izborile su i reprezentacije Belgije, SAD i Španjolske.

Australija, Francuska, Srbija i SAD sav posao su obavili već nakon prva dva dana ostvarivši nedostižna vodstva 3-0.

U nedjelju su im se pridružili Belgija, te Španjolska,

Belgija je u Frankfurtu nakon prva dva dana vodila protiv Njemačke 2-1, a odlučujući treći bod donio im je Steve Darcis pobijedivši Alexandera Zvereva 2-6, 6-4, 6-4, 7-6 (8). Odličan nastup Belgijanaca potvrdio je Ruben Bemelmans pobijedivši u zadnjem meču Mischu Zvereva 2-0 u setovima (7-5, 6-1).

Australija će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanaca, Srbiju očekuje ogled protiv Španjolske, Francuzi čekaju boljeg iz ogleda Velike Britanije i Kanade, dok će Belgija odmjeriti snage protiv pobjednika susreta Argentina – Italija.

 

REZULTATI:

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2-3

PETAK
FRANKO ŠKUGOR (HRV) - Pablo Carreno (Špa) 3-6, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6 (6)
ANTE PAVIĆ (HRV) - Roberto Bautista (Špa) 4-6, 2-6, 3-6

SUBOTA
NIKOLA MEKTIĆ/MARIN DRAGANJA (HRV) - Feliciano Lopez/Marc Lopez (Špa) 6-7 (6), 7-6 (7), 7-6 (5), 2-6, 6-4 

NEDJELJA
FRANKO ŠKUGOR (HRV) - Roberto Bautista (Špa) 1-6, 7-6 (4), 3-6, 6-7 (6)
NIKOLA MEKTIĆ (HRV) - Pablo Carreno (Špa) 6-7 (4), 1-6, 4-6       


NJEMAČKA  - BELGIJA 1-4

PETAK
Steve Darcis (Bel) - Philipp Kohlschreiber (Njem) 6-4, 3-6, 2-6, 7-6 (2), 7-5 (5)
Alexander Zverev (Njem) - Arthur De Greef (Bel) 6-3, 6-3, 6-4

SUBOTA:
Ruben Bemelmans/Joris De Loore (Bel) - Alexander Zverev/Mischa Zverev (Njem) 6-3, 7-6 (4), 4-6, 4-6, 6-3

NEDJELJA:
Alexander Zverev (Njem) - Steve Darcis (Bel) 6-2, 4-6, 4-6, 6-7(8)
Mischa Zverev (Njem) - Ruben Bemelmans (Bel) 5-7, 1-6 

ARGENTINA - ITALIJA 1-2

PETAK:
Paolo Lorenzi (Ita) - Guido Pella (Arg) 6-3, 6-3, 6-3
Andreas Seppi (Ita) - Carlos Berlocq (Arg) 6-1, 6-2, 1-6, 7-6 (6) 

SUBOTA:
Carlos Berlocq/Leonardo Mayer (Arg) - Simone Bolelli/Fabio Fognini (Ita) 6-3, 6-3, 4-6, 2-6, 7-6 (7) 

JAPAN - FRANCUSKA 1-4

PETAK:
Richard Gasquet (Fra) - Taro Daniel (Jap) 6-2, 6-3, 6-2
Gilles Simon (Fra) - Yoshihito Nishioka (Jap) 6-3, 6-3, 6-4 

SUBOTA:
Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (Fra) - Yuichi Sugita/Yasutaka Uchiyama (Jap) 6-3, 6-4, 6-4 

NEDJELJA
Yasutaka Uchiyama (Jap) - Pierre-Hugues Herbert (Fra) 6-4, 6-4
Nicolas Mahut (Fra) - Yoshihito Nishioka (Jap) 6-1, 1-1 (predaja Nishioke)

AUSTRALIJA - ČEŠKA 4-1

PETAK
Jordan Thompson (Aus) - Jiri Vesely (Češ) 6-3, 6-3, 6-4
Nick Kyrgios (Aus) - Jan Satral (Češ) 6-2, 6-3, 6-2

SUBOTA:
Sam Groth/John Peers (Aus) - Jan Satral/Jiri Vesely (Češ) 6-3, 6-2, 6-2

NEDJELJA
Jordan Thompson (Aus) - Jan Satral (Češ) 7-6 (5), 6-2
Jiri Vesely (Češ) - Sam Groth (Aus) 3-6, 7-5, 6-3

SRBIJA - RUSIJA 4-1

PETAK
Viktror Troicki (Srb) - Karen Kačanov (Rus) 6-4, 6-7 (3), 6-3, 1-6, 7-6 (6)
Novak Đoković (Srb) - Danil Medvedev (Rus) 3-6, 6-4, 6-1, 1-0, predaja Medvedeva

SUBOTA:
Viktor Troicki/Nenad Zimonjić (Srb) - Konstantin Kravčuk/Andrej Kuznjecov (Rus) 6-3, 7-6 (3), 6-7 (5), 6-4

NEDJELJA
Daniil Medvedev (Rus) - Nenad Zimonjić (Srb) predaja Zimonjića
Dušan Lajović (Srb) - Konstantin Kravčuk (Rus) 6-3, 4-6, 6-3

KANADA - V.BRITANIJA 1-2

PETAK:
Daniel Evans (VB) - Denis Shapovalov (Kan) 6-3, 6-3, 6-4
Vasek Pospisil (Kan) - Kyle Edmund (VB) 6-4, 6-1, 7-6 (3)

SUBOTA
Jamie Murray/Dominic Ingolt (VB) - Daniel Nestor/Vasek Pospisil (Kan) 7-6 (1), 6-7 (3), 7-6 (3), 6-3

SAD - ŠVICARSKA 4-0

PETAK:
John Isner (SAD) - Henri Laaksonen (Švi) 4-6, 6-2, 6-2, 7-6(1)
Jack Sock (SAD) - Marco Chiudinelli (Švi) 6-4, 6-3, 6-1

SUBOTA:
Steve Johnson/Jack Sock (SAD) - Adrien Bossel/Henri Laaksonen (Švi) 7-6 (3), 6-3, 7-6 (5)

NEDJELJA:
Sam Querrey (SAD) - Adrien Bossel (Švi) 6-3, 7-5

Komentiraj