ATP CINCINNATI Borna slavio nakon skoro tri sata, u drugom kolu čeka Wawrinka

Hrvatski tenisač Borna Ćorić upisao je pobjedu u prvom kolu ATP turnira u Concinnatiju protiv Nijemca Alexa Zvereva. Borna je slavio sa 7:5, 3:6 i 7:6 (5) nakon dva sata i 44 minute igre.

Čorić je bolje otvorio meč, i odmah na početku poveo sa 2:0, ali Nijemac je vrlo brzo vratio break. Do drugog je breaka Ćorić stigao u idelanom trenutku, kod 5:5, te osvojio prvi servis. Zverev je u drugom setu sačuvao break prednosti nad Ćorićem, te se išlo u odlučujući set.

Susret je bio prilično izjednačen, a odlučivale su nijanse, i pomalo sreće. U tie-breaku trećeg seta Zverev je dva puta imao veliku prednost (3:0, 5:4), ali Borna je preokrenuo i došao do drugog kola.