Talijanski Kup: Juventus preokretom protiv Intera do velike prednosti uoči uzvrata

epa08982555 Juventus’ Cristiano Ronaldo celebrates after scoring the 1-2 goal during the Italy Cup semifinal first leg soccer match between FC Inter and Juventus FC at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 02 February 2021.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

U prvoj utakmici polufinala talijanskog Kupa nogometaši Juventusa u utorak su slavili kod Intera s 2:1.

Inter je poveo u 9. minuti golom Lautara Martineza nakon loše reakcije Buffona na vratima Juventusa, ali već do odmora nogometaši ‘Stare dame’ preokrenuli su rezultat. Prvo je Young u svom kaznenom prostoru povukao Cuadrada pa je Juventus dobio kazneni udarac, kojega je Cristiano Ronaldo u 26. minuti pretvorio u izjednačenje, da bi u 35. minuti teško pogriješio i vratar domaćih Handanović koji je napustio svoj kazneni prostor, promašio loptu što je Cristiano Ronaldo iskoristio te pogodio praznu mrežu.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović igrao je za Inter do 85. minute dok je Ivan Perišić ušao u igru u 66. minuti za domaće.

Uzvratni ssuret igrat će se za tjedan dana u Torinu.