Pobjede Lyona, Lillea i Montpelliera

epa08029434 Magomed Ozdoev (C) of Zenit and Moussa Dembele of Lyon (R) in action during the UEFA Champions League group G soccer match between Zenit St Petersburg and Olympique Lyon in Saint Petersburg, Russia, 27 November 2019.  EPA/ANATOLY MALTSEV

EPA/ANATOLY MALTSEV

Francuski nogometni doprvak Lille je u susretu 15. kola Le Championnata pobijedio Dijon sa 1-0, Lyon je na gostovanju porazio Starsbourg sa 2-1, dok je Montpellier slavio protiv Amiensa sa 4-2.

Pogodak odluke za Lille u susretu igranom na stadionu Stade Pierre-Mauroy zabio je Victor Osimhen iz jedanaesterca u šestoj minuti nadoknade prvog dijela.

Domagoj Bradarić je za domaći sastav igrao od 86. minute.

Lyon je na gostovanju pobijedio Strasbourg sa 2-1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu, te četvrtu u zadnjih pet kola.

Domaćin je poveo u 22. minuti golom Youssoufa Fofane, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Gnalyja Corneta (40) i Jeffa Reinea-Adelaidea (75).

Nica je pobijedila Angers sa 2-1, a Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za goste, dok je Bordeaux bez Tome Bašića odigrao 1-1 na gostovanju kod Reimsa.

Vodeći PSG u nedjelju gostuje kod Monaca, a na rasporedu su još dvije utakmice Nantes – Toulouse, te Rennes – St Etienne.

PSG vodi sa 33 boda, Marseille na drugoj poziciji ima 28 bodova, dok je Angers treći sa 24 boda. Montpellier i Bordeaux imaju po 23 boda, a Lyon, St Etienne i Lille po 22 boda.

OZNAKE: lyon, lille, montpellier