Modrić upisao još jedan povijesni nastup. Ispred njega je samo legendarni Puškaš

epa10184520 Real Madrid's Luka Modric (L) in action against RB Leipzig's Xaver Schlager during the UEFA Champions League Group F soccer match between Real Madrid and RB Leipzig at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 14 September 2022.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić ušao je u povijest nastupom protiv RB Leipziga u sinoćnjem susretu drugog kola skupine F Lige prvaka, u kojem je Real Madrid slavio s 2:0.

Modrić je za Real igrao do 81. minute, postavši prvi nogometaš koji je nastupio za “Kraljevski klub” u Kupu/Ligi prvaka nakon 37. rođendana još od legendarnog Ferenca Puškaša, koji je to uradio u studenome 1965. godine protiv Kilmarnocka, kad je imao 38 godina i 229 dana.

U sinoćnjoj utakmici gosti su se dobro držali 80 minuta, no potom su primili dva gola. Za 1-0 je postigao Federico Valverde u 80. minuti na asistenciju Vinisiusa Juniora, a pobjedu “Kraljevskog kluba” je potvrdio Marco Asensio u sudačkoj nadoknadi.