GORICA OKRENULA RUDEŠ Josip Mitrović asistirao, zabio pa pocrvenio

10.05.2024., Gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 34. kolo, HNK Gorica - NK Rudes. Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL

Tomislav Miletic / Pixsell

U prvoj utakmici 34. kola SuperSport HNL-a Gorica je na domaćem terenu bila bolja od Rudeša rezultatom 2:1 (0:1). Do desete pobjede u sezoni stigli su nakon preokreta zahvaljujući Josipu Mitroviću koji je prvo asistirao za gol Ante Mateja Jurića, a potom je i sam zatresao mrežu. Prethodno su gosti poveli preko Alekse Latkovića. Mitrović je obilježio susret jer je u 76. minuti nakon grubog starta na Franu Topiću zaradio crveni karton.

Izabranici Rajka Vidovića su na ovaj način prekinuli negativan niz od četiri uzastopna poraza te su barem privremeno skočili na sedmo mjesto ljestvice. S druge strane izabranici Davora Mladine su zabilježili 29. poraz u sezoni. Za tjedan dana Gorica će gostovati na Poljudu gdje će se sučeliti s Hajdukom dok će Rudeš na domaćem terenu dočekati Lokomotivu.

Do prve promjene rezultata je došlo u 14. minuti kada su do pogotka stigli gosti. Nakon asistencije Krušlina s lijeve strane Latković je prizemnim udarcem s 15 metara smjestio loptu u donji desni kut Radoševićeva gola. Crnogorski veznjak je tako upisao treći zgoditak u aktualnom HNL-u.

Gorica je do zasluženog izjednačenja sitgla u 59. minuti. Nakon proigravanja Mitrovića oči u oči s Markovićem se našao Jurić te je s desetak metara iskosa prebacio golmana Rudeša poslavši loptu u gornji desni kut. Bio je to njegov četvrti gol u prvenstvu.

Do potpunog preokreta domaćin je došao deset minuta kasnije kada su po lijevoj strani kombinirali Rukavina i Štiglec nakon čega je potonji ubacio na prvu stativu, a od tamo je Mitrović atraktivno proslijedio loptu u gol za svoj četvrti zgoditak u sezoni.

Nakon asistencije i gola Mitrović je u 76. minuti zaradio crveni karton. Nakon sugestije VAR-a i pregleda snimke sutkinja Martinčić je presudila da je njegov grub start na gležanj Topića vrijedan isključenja.

Nakon ubačaja sa strane u 91. minuti Topić je spustio loptu za Petkovića koji je udarcem sa šest metara iskosa svladao Radoševića, ali na gol crti je loptu izbio Munksgaard. Gosti su smatrali da je lopta prešla liniju, no sucio nisu dijelili njihov stav.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Varaždin i Rijeka dok će od 19:30 na Maksimiru početi sraz Dinama i Osijeka.