MAKSIMALAN UČINAK: Ašanin se razbranio protiv Češke, Stepančić donio pobjedu u posljednjoj sekundi

20.01.2020., Wiener Stadthalle, Bec, Austrija - Europsko rukometno prvenstvo, skupina 1, 3. kolo, Hrvatska - Ceska. Matej Asanin Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Hvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je u trećem kolu drugog kruga Europskog prvenstva u Beču slavila protiv Češke s 22:21. Pobjedu je donio Luka Stepančić samo sekundu prije kraja utakmice.

Šesta je to pobjeda naših rukometaša u isto toliko utakmica na ovom Europskom prvenstvu.

Červar je na parket izveo igrače koji su do sada manje igrali. Na klupi su tako ostali Marin Šego, Igor Karačić, Željko Musa i Luka Cindrić. Domagoj Duvnjak ušao je u igru samo da izvede sedmerac, nakon što je Matej Hrstić promašio sedmerac. Duvnjak je bio siguran.

Hrvatska je na poluvrijeme otišla s prednošću od 11:9, a Češi su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata izjednačili. Na našem golu iskazao se Matej Ašanin, koji je upisao devet obrana.

Igračem utakmice proglašen je vratar Češke Tomas Mrkva, koji je obranio 12 udaraca na svoj gol.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Marko Mamić s pet golova, po tri gola dali su Marino Marić, Luka Stepančić i David Mandić. Dva gola dali su Matej Hrstić, Josip Šarac i Vlado Matanović, a jedan gol dali su Ilija Brozović i Domagoj Duvnjak.

Kod Češće najučinkovitiji je bio Ondrej Zdrahala sa sedam golova i Jakub Hrstka s četiri gola.