Juniori Hajduka izborili play-off UEFA Lige mladih

Miro Gabela / hajduk.hr

Juniori Hajduka su remijem kod bjeloruskog Minska obranili stečenu prednost u prvom susretu 2. kola UEFA Lige mladih te su s ukupnih 4:1 ostvarili plasman u play-off fazu natjecanja.

Izabranici Marijana Budimira su u današnjem dvoboju po hladnom vremenu odigrali 1:1 (1:0). Prvi pogodak na utakmici postigao je Minsk u 42. minuti kada je iz slobodnog udarca s 18 metara poentirao Knjazev dok remi Hajduku donosi Filip Čuić koji je mrežu zatresao u 72. minuti nakon asistencije Šimuna Hrgovića. Za mladog napadača Bilih bio je to već šesti zgoditak u četiri ogleda s Minskom i makedonskom Škendijom.

Prolaskom bjeloruskog prvaka Hajduk je izborio plasman u play-off koji se igra 8./9. veljače 2022. godine i u kojem će za suparnika imati jednu od osam drugoplasiranih momčadi iz grupne faze natjecanja. Ždrijeb navedene faze natjecanaj predviđen je za 14. prosinca u Nyonu. Pobjednici play-offa uz osam pobjednika skupina daju sudionike osmine finala UEFA Lige mladih.