Farmaceuti osvojili bod kod Gorice

31.10.2022., Gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 15. kolo, HNK Gorica - NK Slaven Belupo. Matthew Steenvoorden, Ivan Krstanovic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

U posljednjem susretu 15. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo odigrali su bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:1). Goste je u vodstvo u 9. minuti doveo Zirdum, a za bod domaćina u sudačkoj nadoknadi pogađa Vujnović. Farmaceuti su od 21. minute imali igrača manje nakon što je drugi žuti karton dobio Kocijan.

Domaćini tako ni u 11 uzastopnom susretu nisu upisali pobjedu, a pod novim trenerom Igorom Angelovskim su u devet utakmica upisali samo dva remija te čak sedam poraza. Uvjerljivo se nalaze na posljednjem mjestu ljestvice te za pretposljednjem Rijekom zaostaju pet bodova.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 9. minuti kada je Talys iz kornera ubacio za stasitog Zirduma, a on je u duelu sa Steenvoordenom glavom s vrha peterca matirao Banića. Stoperu gostiju bio je to prvi ovosezonski pogodak, a na sjajan način je obilježio i nedavni povratak na travnjak nakon teške ozljede koljena.

Konačan rezultat dvoboja postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Raspopović je ubacio s desne strane, a Keita je odlično spustio loptu za Vujnovića koji je iz peterca preciznim udarcem nadmudrio Čovića. Crnogorskom napadaču bio je to HNL prvijenac u dresu Gorice.