Athletic Bilbao i Barcelona uvjerljivi, dva gola Aubameyanga

epa09774551 Barcelona's striker Pierre-Emerick Aubameyang celebrates after scoring the 0-1  goal during the Spanish LaLiga soccer between Valencia CF and FC Barcelona at Mestalla stadium in Valencia, eastern Spain, 20 February 2022.  EPA/Manuel Bruque

EPA/Manuel Bruque

Odličnu su utakmicu 25. kola španjolske La Lige odradili nogometaši Athletica koji su na svom San Mamesu svladali Real Sociedad s 4-0.

U baskijskom derbiju Athletic je suparnika razbio u drugom poluvremenu kada je postigao sve golove. Morao je domaćin voditi i nakon prvog dijela, no Muniain nije realizirao jedanaesterac u 32. minuti.

Otvorilo se u nastavku, a zabijali su Dani Vivian u 68., Oihan Sancet u 72., Williams u 80. i za kraj spomenuti Muniain u 89. minuti. Athletic je ostao osmi, a Real Sociedad sedmi, ali je sada razlika između ta dva baskijska kluba samo jedan bod.

Sjajnu su utakmicu odradili nogometaši Barcelone koji su na gostovanju uvjerljivo svladali Valenciju s 4-1. Bodovno se time Barcelona na ljestvici izjednačila s madridskim Atleticom (četvrto i peto mjesto), s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

Igrač dvoboja bio je Pierre-Emerick Aubameyang, ovozimsko pojačanje Barcelone, koji je postigao dva pogotka. Za donedavnog napadača Arsenala bili su to prvi pogoci u Barceloninom dresu. Oba gola Aubameyang je postigao u prvom dijelu, a uz gol De Jonga Barcelona je s 3-0 zaokružila odličnih prvih 45 minuta.

Kasnije je Carlos Soler smanjio za Valenciju, ali i Pedri postavio konačnih 4-1 Barcelone koja je time upisala treću ligašku pobjedu u posljednja četiri nastupa. Uz to ima i remi u gradskom derbiju protiv Espanyola.

Podsjetimo kako su nogometaši Seville prije dolaska u Zagreb i uzvratne utakmice play-offa Europske lige protiv Dinama, odradili gostovanje kod Espanyola. Dvoboj je završio 1-1. Sevilla je povela u 36. minuti, a na asistenciju Gomeza pogodak je zabio Rafa Mir, najbolji ovosezonski strijelac Seville.

No, odmah početkom nastavka uslijedilo je izjednačenje, a oduševljenje domaćih navijača potaknuo je Darder golom za 1-1. Vrlo brzo nakon toga s klupe je u igru ušao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, koji je zamijenio Joana Jordana, a Sevilla se od 76. minute našla u problemima. Naime, vrlo brzo, unutar samo osam minuta, Francuz Kounde je zaradio dva žuta kartona (69. i 76. minuta), a do kraja je Sevilla ipak sačuvala bod.

La Liga, 25. kolo:

Athletic Bilbao – Real Sociedad 4-0 (Dani Vivian 68, Oihan Sancet 72, Williams 80, Muniain 89)

Betis – Mallorca 2-1 (Alex Moreno 25, Willian Jose 83-11m / Muriqi 75)

Valencia – Barcelona 1-4 (Carlos Soler 52 / Aubameyang 23, 38, De Jong 32, Pedri 63)

Espanyol – Sevilla 1-1 (Darder 50 / Rafa Mir 36)