Sevilla, prije dolaska u Zagreb, remizirala s Espanyolom

epa09774224 Rafael Mir (L) of Sevilla celebrates after scoring during the Spanish LaLiga soccer match Espanyol vs Sevilla at RCDE Stadium in Barcelona, Spain, 20 February 2022.  EPA/ENRIC FONTCUBERTA

EPA/ENRIC FONTCUBERTA

Nogometaši Seville su prije dolaska u Zagreb i uzvratne utakmice play-offa Europske lige protiv Dinama, odradili gostovanje kod Espanyola u 25. kolu španjolske La Lige. Dvoboj je završio 1-1.

Sevilla je povela u 36. minuti, a na asistenciju Gomeza pogodak je zabio Rafa Mir, najbolji ovosezonski strijelac Seville.

No, odmah početkom nastavka uslijedilo je izjednačenje, a oduševljenje domaćih navijača potaknuo je Darder golom za 1-1. Vrlo brzo nakon toga s klupe je u igru ušao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, koji je zamijenio Joana Jordana, a Sevilla se od 76. minute našla u problemima.

Naime, vrlo brzo, unutar samo osam minuta, Francuz Kounde je zaradio dva žuta kartona (69. i 76. minuta), a do kraja je Sevilla ipak sačuvala bod. Na vrhu ljestvice sada je zaostatak Seville za vodećim Realom šest bodova.

Sevilla je upisala već četvrti remi u posljednjih pet ligaških susreta.

Sevilla u četvrtak (18:45 sati) igra uzvratni dvoboj kod Dinama, a podsjetimo kako Andalužani iz prve utakmice imaju prednost od 3-1.