Bogati Kup dan u srijedu su imali i Francuzi, koji su odigrali susrete šesnaestine finala francuskog Kupa.

Mario Pašalić bio je jedan od strijelaca u slavlju Monaca nad drugoligašem Evianom. Poveo je Monaco krajem prvog dijela preko Traorea, a izjednačio je Kamin u 63. minuti susreta. S tim je rezultatom završen susret, a Monaco plasman u osminu finala ostvaruje u sudačkoj nadoknadi – u 103. minuti Monaco u vodstvo dovodi Pašalić, a konačnih 3:1 postavlja Costa u posljednjim trenucima produžetka.

Pašaliću je ovo četvrti pogodak u sezoni, a prvi u Kupu. Tri je postigao u prvenstvu. Prvi vratar hrvatske reprezentacije Danijela Subašić nije nastupio.

Lille je ispao protiv četvrtoligaša Trelissaca nakon jedanaesterava, a plasman u osminu finala ostvarili su i nogometaši Lyona, Troyesa i Nantesa.