UŽIVO: HAJDUK – VITORIA 3:1: Filip Krovinović povisio! Maestralno je pogodio!

04.08.2022., stadion Poljud, Split - Prva utakmica 3. pretkola UEFA Konferencijske lige HNK Hajduk - Vitoria SC. Marko Livaja.

Miroslav Lelas/PIXSELL

Hajduk i Vitoria Guimaraes sastaju se na Poljudu od 21:00 u prvoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige.

Uzvrat je na rasporedu u srijedu 10. kolovoza u Portugalu, a onaj tko prođe dalje igrat će u play-offu protiv Villarreala.

Poljud je rasprodan, očekuje se fantastična atmosfera!

Hajduk: Kalinić, Simić, Elez, Mikanović, Melnjak, Krovinović, Vuković, Grgić, Biuk, Sahiti, Livaja

Vitoria Guimaraes: Varela, Villanueva, Mumin, Miguel, Ogawa, Tiago Silva, Alfa Semedo, Almeida, Da Luz, Lameiras, Andre Silva

Tijek susreta:

90’+4 Susret je gotov!

89′ Četiri su minute sudačke nadoknade!

87′ A evo i reakcije na fantastičan pogodak Krovinovića:

87′ Filip Krocinović! Fantsastičan pogodak veznjaka Hajduka!

83′ Ponovo prijeti Livaja. Bio je u dobroj prilici, pucao, ali Mumin je stigao u blok

81′ U Hajduku izlazi Elez, a ulazi novi igrač Chidozie Awaziem

77′ Izlazi Mikanović, ulazi Lovrencscics, izlazi i Sahiti, dok će u igru David Čolina.

75′ Reakcija napadača nakon Melnjakovog pogotka:

75′ Melnjak zabija! Došuljao se braničima portugalske momčadi, izbjegao je zaleđe i zabio kao klasni napadač!

72′ Semedo je dobio žuti karton, sudac je igrače poslao na predah

67′ Pogledajte atmosferu nakon pogotka Hajduka na Poljudu:

67′ Sahiti zabija za 1-1! Brzo su se vratili ‘Bijeli’! Livaja je nakon kombinacije pucao, g0lman je odbio loptu u vratnicu, no na nju natrčava Sahiti i zabija!

63′ Anderson i Jota II u igri, izašli Silva i Luz.

62′ Vodi Vitoria! Pogodio je Miguel! Pobjegao je Splićanima, pa pogodio same rašlje Hajdukovog gola. Pogodio je lijevom nogom s više od 20 metara same rašlje Kalinićevog gola.

60′ Veliki pritisak Hajduka, no dosad Portugalci sve uspijevaju očistiti

57′ Hajduk je krenuo po pogodak! Odlična prilika za Splićane, ali mreže i dalje miruju! Umalo autogol braniča Vilanueve, ubačaj Biuka bio je opasan.

53′ Nakon kontre Nelson je uputio udarac prema Kaliniću – no bez opasnosti

50′ Novi zvižduci na Poljudu, frustrirana je publika suđenjem. Mogao je sudac dosuditi prekršaj nad igračem Hajduka Grgiću. Protestirali su pomoćni treneri obje momčadi i – dobili svatko po žuti karton.

48′ Prvi darac Portugalaca prema golu Kalinića, ali bez neke veće opasnosti

46′ Iz igre je kod Portugalaca izašao Almeida, ušao je Daniel Silva

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu!

45’+3 Zvižduci odjekuju Poljudom nakon kraja prvog dijela. Upućeni su švedskom sucu Mohammedu Al-Hakimu.

45’+3 Završeno je prvo poluvrijeme, mreže miruju

45’+1 Sjajna prilika za Marka Livaju, ali vratar portugalske momčadi je obranio

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

39′ Sahitijev udarac brani Varela. No, čini se da je došlo do igranja rukom portugalskog nogometaša. Ipak, sudac ostaje nijem

38′ Tražili su sad hajdukovci prekršaj nad Sahitijem, čini se – očit. No, sudac dodjeljuje slobodan udarac za Vitoriju. ‘Bijeli’ us odbili

36′ Pokušao je Sahiti, ali bez opasnosti za portugalskog vratara

35′ Duga lopta za Livaju od Melnjaka, izborio je korner. Krovinović kratko za Biuka, ali bez opasnosti. Nastavlja se napad Hajduka, Grgić je završio na travnjaku, ali danas nema VAR-a.

32‘ Dvoboj na Poljudu malo se razvodnio

29′ Minuta pauze za osvježenje igrača.

28′ Kontranapad za Hajduk, no akcija koju su pokrenuli Livaja i Sahiti nije rezultirlaa prilikom

26′ Silva izvodi korner, Kaliniš izbija!

25′ Nakon akcije, ponovno korener za Portugalce. Lopta je išla u kazneni prostor, ali bez udarca. Ima Vitoria novi korner

25′ Korner za Vitoriju, ali bez opasnosti za Lovru Kalinića

22′ Drugi malo žešći start Filipa Krovinovića u par minuta. Dobio je žuti karton

18′ Novi udarac iz kuta za Hajduk. Simić stigao na skok, pa je pokušao Krovinović. Varela uz manje probleme uspio uhvatiti loptu

12′ Tiago Silva ruši Stipu Biuka nakon sjajnog prodora, povlači ga s leđa i zasluženo dobija žuti karton.

12′ Stižu nam videozapisi s Poljuda, atmosfera je odlična!

10′ Prvi udarac na susretu, probao je Grgić iznenaditi Varelu, no slabašno, lak posao za vratara.

9′ Livaja je driblingom izbacio dva igrača u sredini i morali su ga rušiti s leđa. Ništa od žutog kartona

5′ Hajduk dosta pritišće!

2′ Hajduk je krenuo napadački, odmah su imali korner, ali nije bilo opasnije situacije. Prvi udarac iz kuta za Hajduk izveo je Krovinović, lopta se odbila na drugu stranu do Livaje, koji je probio stranu i oštro ubacio, ali nije nikoga pronašao.

1′ Počeka je utakmica!

20:45 Šuškalo se da bi Awaziem mogao odmah upasti u početnu postavu, ali se Dambrauskas odlučio za provjeren par iz prošle sezone Elez – Simić.
OZNAKE: Hajduk, vitoria, nhapp