ZADATAK OBAVLJEN Hrvatska slavila u Finskoj, kapetan Mandžukić donio nova tri boda

Armin Durgut/PIXSELL

PRIJENOS UŽIVO:

90’+3 Utakmica je završena. Hrvatska se kući vraća sa šest bodova iz dvije utakmice!

90’+3 Pukki umalo postigao pogodak u posljednjim sekundama. Ipak, napravio je prekršaj na Badelju.

90’+2 Badelj uputio udarac iz daljine, završio iznad gola

90′ Prekršaj u napadu Finaca, stradao je Ivan Perišić. Označeno je tri minute sudačke nadoknade

89′ Nova gužva u hrvatskom petercu, u posljednji trenutak Vrsaljko ‘skida’ loptu s noge finskom napadaču. Posljednje minute – Finska je pritisnula

86′ Posljednja promjena kod Finske – izašao je vaisanen, a ušao Riski. Promjena i kod Hrvatske – izašao je strijelac Mandžukić, ušao Nikola Kalinić. Kapetanska vrpca sada je na ruci Ivana Perišića

83′ Snažan udarac Čopa, finski vratar uspijeva loptu odbiti u korner

80′ Čačić je spremio još jednu izmjenu – izašao je Kramarić, ušao Marko Rog

79′ Još jedna odlična prilika Hrvatske – Čop je pucao, odbijenu loptu pokušao je u mrežu spremiti Mandžukić, ali finski vratar je bio brži

75′ Fantastičan prolazak Perišića po desnoj strani. Potegao s desetak metara, a pogodak je spriječila vratnica

71′ Prva izmjena Čačića – izlazi Brozović, ulazi Duje Čop

70′ Finci sve opasniji, iznudili su novi korner. Vrsaljko odbija u novi korner, nakon kojeg Badelj izbacuje u aut.

67′ Nova izmjena kod Finske – izlazi Ring, ulazi Lam

67′ Dobar ubačaj Brozovića nakon dodavanja Vrsaljka, Mandžukić je bio na pet metara, ali lopta je završila u rukama finskog vratara

62′ Gužva sada u hrvatskom šesnaestercu, Subašić morao intervenirati. Finci pojačali svoje napade, Hrvatska i dalje radi puno tehničkih grešaka

55′ Vida najviši nakon kornera Brozovića, ali nema nikoga od naših koji bi loptu ugurao u gol

48′ Dobra prilika za Hrvatsku. Mandžukić je snažno, prizemno ubacio s desne strane, ali loptu ispred Brozovića u korner izbacuje finski branič

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Finskoj

46′ Finski izbornik na poluvremenu je obavio jednu izmjenu – izašao je Arkivuo, a ušao Schuller. Hrvatska u nastavak utakmice ulazi s istim igračima

45′ Završeno je prvo poluvrijeme, nije bilo nikakve nadoknade. Hrvatska je kontrolirala igru kroz cijelo poluvrijeme, a u svlačionicu odlazi sa prednošću od 1:0, zahvaljujući novom pogotku Marija Mandžukića iz 18. minute, nakon lijepe akcije Vrsaljka i Kramarića

44′ Igrom hrvatske reprezentacije dirigira Mateo Kovačić. Ipak, previše je pogrešaka u predaji lopte

39′ Prva intervencija Subašića – nakon kornera ‘pokupio’ je loptu ispred finskog napadača

35′ Danijel Subašić još nije imao niti jednu intervenciju, jedini finski udarac otišao je pored vrata

28′ Nakon primljenog gola, Finska je počela više napadati, Perišić se sve više vraća prema natrag i odrađuje obrambene zadaće

18′ HRVATSKA VODI!! Krasan centaršut Šime Vrsaljka, Kramarić se ‘prišuljao’ i pucao prema golu, Mandžukić je loptu glavom ‘zakucao’ u finsku mrežu!

8′ Komentatori na društvenim mrežama ističu kako je Finska u dvoboj ušla sa sedam izrazitih defanzivaca, te kako će ‘parkirati autobus’ u svoj šesnaesterac

7′ U tijeku je početno ‘ispitivanje snaga’, Hrvatska je imala dva kornera, finska obrana je zasada koncentrirana, visoki u skoku, dobri u bloku

1′ Utakmica je počela! Sretno, ‘Vatreni’!

17:56 Intoniraju se himne na stadionu u Tampereu

17:55 Sastavi:

FINSKA: Hradecky – Raitala, Ojala, Arajuuri, Väisänen – Arkivuo, Ring, Moisander, Lod, Saksela – Pukki

HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić – Badelj, Kovačić – Brozović, Perišić – Kramarić, Mandžukić

UOČI UTAKMICE:

17:45 Finski policajci na konjima popratili su navijače na stadion u Tampereu.

Jurica Galoic/PIXSELL

17:35 Objavljen je i sastav Finske:

17:20 Hrvatski izbornik Ante Čačić objavio je sastav za utakmicu protiv Finske. Domagoju Vidi u obrani će se priključiti Mitrović umjesto ozlijeđenog Ćorluke. Pivarić je ponovno dobio prednost ispred Strinića, a kapetansku traku danas će nositi Mario Mandžukić.

RANIJE OBJAVLJENO:

Hrvatska nogometna reprezentacija od 18 sati u Tampereu igra utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine protiv Finske.

Današnji protivnik Hrvaske na pobjedu čeka više od godine dana. Posljednji su puta slavili protiv Farskih otoka (1:0). Nakon toga četiri su puta remizirali te sedam puta izgubili. Hrvatska u okršaj s Finskom ulazi oslabljena – uoči okupljanja otpali su Luka Mosrić, Ivan Rakitić, Dejan Lovren i Marko Pjaca, a nakon utakmice s Kosovom otpao je i Vedran Ćorluka. Upitan za današnji nastup je i Danijel Subašić.

Hrvatska u današnju utakmicu ulazi s prvog mjesta skupine sa 4 boda. U prvom kolu, podsjetimo, ‘Vatreni’ su remizirali s Turskom na praznom Maksimiru, a u četvrtak su hrvatski reprezentativci s visokih 6:0 slavili protiv Kosova u Skadru.

Prijenos uživo pratite ovdje od 18 sati.