UŽIVO – HRVATSKA : ČEŠKA 2-2

Saint-Etienne, 17.6.2016 - Utakmica 2. kola skupine E na Europskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj: Hrvatska - Èeška. Na fotografiji Domagoj Vida, Milan Badelj, Ivan Perišiæ, Ivan Rakitiæ nakon postignutog gola. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Hrvatski nogometaši ispustili su dva gola prednosti i odigrali 2-2 (1-0) protiv Češke u utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva koju je obilježio i huliganski ispad skupine hrvatskih navijača koja je u 86. minuti pobacala baklje na travnjak želeći isprovocirati prekid dvoboja.

Vodeći pogodak za Hrvatsku u Saint-Etienneu postigao je Ivan Perišić u 37. minuti, kad je driblingom izbacio češkog stopera Sivoka te lijevom nogom pogodio suprotan kut pokraj nemoćnog vratara Petra Čecha. Hrvatski su nogometaši tim golom okrunili nadmoć koju su imali tijekom cijelog prvog poluvremena.

Česi su tek u 52. minuti uputili prvi udarac prema vratima, ali je Danijel Subašić lakoćom zaustavio pokušaj Ladislava Krejčija. Samo sedam minuta poslije Hrvatska je povela 2-0.

Marcelo Brozović je odlično gurnuo loptu u prostor iza češke obrane, gdje je u pravi trenutak utrčao Ivan Rakitić i prebacio istrčalog češkog vratara.

Nažalost, u 62. minuti Luka Modrić se s bolnim izrazom lica uhvatio za prepone te je zbog ozljede morao napustiti igru, a zamijenio ga je suigrač iz Real Madrida Mateo Kovačić.

Česi su u 76. minuti smanjili zaostatak. Loptu je u kazneni prostor ubacio Rosicky, a Milan Škoda, koji je ušao u igru u 67. minuti, preciznim udarcem glavom svladao pomalo neodlučnog Danijela Subašića.

U 86. minuti, uporabom pirotehnike, huligani s dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači pokušali su isprovocirati prekid utakmice. Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen. Nažalost, u tom nastavku je dosuđen kazneni udarac za Čehe, zbog igranja rukom Domagoja Vide. Najstrožu kaznu je u izjednačujući pogodak pretvorio Tomaš Necid.

Pred 41.500 gledatelja na stadionu Geoffroy Guichard u Saint-Etienneu utakmicu je sudio Mark Clattenburg iz Engleske. (Hina)

Strijelac: 1-0 Perišić (37), 2-0 Rakitić (59), 2-1 Škoda (76), 2-2 Necid (90+3-11m)

TIJEK UTAKMICE:

90+8′ – Korner za Češku

90 + 3′ – Necid zabija za 2:2

90 + 3′ – Domagoj Vida je igrao rukom u skoku

88′ – Srna je stigao pred tribinu gdje su problematični hrvatski navijači i širenjem ruku ih pita \’što vam je?\’. Sudac Mark Clattenburg zaustavio je utakmicu i prekid traje već otprilike pet minuta, piše gol.hr

85′ – Na travnjak su pale baklje s tribine na kojoj su hrvatski navijači.

80′ – Brozović je promašio sjajnu priliku

77′ – Škoda je bio brži od Ćorluke nakon ubačaja s desne strane i preciznim udarcem s glavom pospremio loptu u mrežu za 2:1

73′ – Rakitić je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

69′ – Žestoki sudar Vide i češkog igrača. Obojica leže na travnjaku i obje liječničke ekipe su u akciji

68′ – Lafata je napustio travnjak, a umjesto njega na travnjaku je Škoda

64′ – Mandžukić je prihvatio loptu na lijevoj strani, poslao nisku prizemnu loptu, ali Cech je presjekao njegov pokušaj

62′ – Najgora stvar koja se mogla dogoditi nakon vodstva 2:0. Modrić napušta travnjak zbog ozljede, a umjesto njega ulazi Kovačić

59′ – GOOOL!Brozović je presjekao jedno dodavanje Čeha i idealno uposlio Rakitića koji elegantno u stilu Lea Messija prebacuje Cecha za povećanje vodstva Hrvatske

56′ – Česi su stigli u hrvatski šesnaesterac, no ubačaj je glavom u aut odbio Vida

54′ – Odlična lopta Modrića za Perišića u šesnaesterac, no češki branič je bio za sekundu brži

49′ – Striniću se pruža liječnička pomoć nakon što mu je češki krilni igrač, čini se, stao na ruku u jednom padu pri borbi za loptu no vratio se u igru.

46′ – Odmah pokušaj udarca Ivana Rakitića, no odlazi to dosta iznad gola

Počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ – Kraj prvog poluvremena

41′ – Ćorluka i Vida zasmetali su jedan drugom na sjajnom ubačaju iz slobodnog udarca. Lopta je otišla pored gola

38′ – GOOOL!!! Perišić zabija za vodstvo

32′ – Još jednom odlično kombiniraju naši. Najprije je Mandžukiću bio blokiran pokušaj udarca, a potom je Čech bio brži od Rakitića.

28′ – Hrvatski navijači kliču na tribinama.

27′ – Potpuna opsada češkog gola, ali još uvijek bez pravog udarca. Strinić puca s tridesetak metara iskosa, ali lotpa odlazi visoko na tribine

22′ – Mandužukić je dao izvanrednu povratu loptu za Perišića koji je za korak prekratak, a u nastavku akcije Rakitić puca s desetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola.

20′ – Krejci pada u šesnaestercu no Clattenburg ostaje nijem. Na drugoj strani kontra Hrvatske u kojoj Perišić kasni nekoliko centimetara da pospremi loptu u mrežu.

14′ – Žuti karton za Badelja zbog lakta u skoku.

8′ – Odlična kombinacija naših, no udarac Badelja nije pronašao okvir gola. Sjajan početak

7′ – Dobar ubačaj Rakitića no lopta nije pronašla nijednu glavu / nogu naših igrača

6′ – Subašić ispred Lafate hvata jednu nezgodnu loptu nakon prekida. Kontra na drugoj strani daje Hrvatskoj slobodan udarac. Odlična prilika za ubačaj na peterac

5′ – Pogreška u obrani Hrvatske, no Česi nisu uspjeli kazniti nesmotrenost Vide

3′ – Jak pritisak Hrvatske na samom startu utakmice. Imali smo već dva kornera, no zasada ozbiljnije prijetnje za vrata Čecha nije bilo

2′ Odmah je korner za Hrvatsku nakon nesigurnosti u obrani Češke. Srna izvodi, lopta prolazi do Mandžukića, ali blokiraju Česi. Novi je korner. Rakitić je na drugij stativi nakon izvođenja kornera tražio Mandžukića visokim ubačajem, ali hrvatski napadač nije to mogao primiti na pravi način.

1′ – 1Krenula je utakmica. Idemo HRVATSKA

POTVRĐENI SASTAVI:

HRVATSKA: Subašić; Strinić, Vida, Ćorluka, Srna; Modrić, Badelj, Perišić, Rakitić, Brozović; Mandžukić

ČEŠKA: Čech – Kadeřábek, Hubník, Sivok, Limberský, Rosický, Plašil, Krejčí, Skalák, Lafata, Darida

17.05: Izbornik Ante Čačić na kraju je odlučio izvesti isti sastav kao i protiv Turske, piše Jutarnji. Na lijevom beku zaigrat će Ivan Strinić, a ne Šime Vrsaljko kako je u nekim najavama trebalo biti. Badelj je također u sastavu dok je Marko Pjaca ostao na klupi. Hrvatska će u St. Etienneu istrčati u sljedećem sastavu:Subašić; Strinić, Vida, Ćorluka, Srna; Modrić, Badelj, Perišić, Rakitić, Brozović; Mandžukić

16.20: Hrvatska reprezentacija stigla je na stadion, čeka se objava sastava