LIGA PRVAKA Poznati svi sudionici nokaut faze, remi Reala i Borussije, ‘petica’ Porta protiv Leicestera

EPA/JuanJo Martin

U srijedu je završilo natjecanje Lige prvaka po skupinama, a saznali smo i sve sudionike osmine finala, kao i momčadi koje natjecanje nastavljaju u Europa ligi. večeras su se igrali susreti skupina E, F, G i H.

Tottenham je s 3:1 u skupini E slavio protiv CSKA Moskve. Golove za englesku momčad postigli su Bamidele Alli, Harry Kane i Ifor Akinfeev (autogol), dok je gol za CSKA postigao Alan Dzagoev. Bayer je s 3:0 bio bolji od Monaca. Vladlen Yurchenko je doveo Nijemce u vodstvo, povećao je Julian Brandt. Wndell je imao priliku povećati prednost, ali je s bijele točke pogodio gredu, a lopta se od vratara Monaca Morgana de Sanctisa odbila u gol. Monaco je i prije današnjeg ogleda osigurao prvo mjesto na ljestvici. Imaju 11 bodova, jedan više od drugog Bayera. U Europa ligu ide Tottenham koji ima 7 bodova.

U skupini F Legia je s 1:0 slavila proitv Sportinga, a gol je postigao Guilherme. Sporting je od 85. minute igrao s desetoricom – crveni karton dobio je William Carvalho. Real Madrid i Borussia Dortmund odigrali su 2:2. Madriđani su u vodstvo došli u 28. minuti preko Karima Benzeme, koji je dao i drugi gol za Španjolce u 53. minuti. Ipak, do kraja utakmice, Nijemci dolaze do izjednačenja. Prvo je smanjio Aubameyang u 60. minuti, a u 88. Marco Reus postavlja konačnih 2:2. Borussia u osminu finala ide s čelne pozicije s 14 bodova. Dva manje ima Real, a u Europa ligu će Legia koja je osvojila 4 boda.

Porto je s 5:0 slavio protiv Leicestera. Dva je gola dao Andre Silva, a po jedan su dodali Jesus Corona, Yacine Brahmi i Diogo Jota. Kopenhagen je s 2:0 bio bolji od Club bruggea. Autogolom Mechelea Kopenhagen je došao u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Jorgensen. Leicester je osvojio skupinu s 13 bodova, dva manje ima Porto, a u Europa ligu će Kopenhagen sa 9 bodova.

U Dinamovoj skupini H Lyon i Sevilla u Francuskoj su odigrali bez golova. Juventus u osminu finala ide s prve pozocije sa 14 bodova. 11 bodova ima Sevilla, a Lyon sa 8 ide u Europa ligu.