LIGA PRVAKA Astana i Benfica u Kazahstanu odigrali 2:2

EPA/IGOR KOVALENKO

U prvoj današnjoj utakmici petog kola Lige prvaka Astana i Benfica su u Kazahstanu odigrali 2:2.

Domaćini su poveli sa 2:0 preko Twumasija u 19. miuti te Aničića u 31. minuti. Do poluvremena Benfica uspjeva smanjiti pogotkom Raula Jimeneza u 40. minuti. Konačni rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Jimenez u 72. minuti susreta.

Posjed lopte bio je ‘debelo’ na strani gostiju (62%), prednjačili su i u udarcima (18/8 naspram 11/5 Astane), ali domaći vratar Nenad Eric upisao je šest obrana, dvostruko više od kolege na suprotnoj strani Julija Cesara.

Benfica je ovim bodom ostala na vrhu tablice sa ukupno 10 osvojenih bodova iz pet utakmica. Astana je danas upisala treći remi i nalazi se na posljednjem mjestu. Drugu utakicu skupine danas još igraju Atletico (7 bodova) i Galatasaray (4 boda).