Engleska: Leicester pao u posljednjoj minuti protiv Arsenala

epa05160104 Arsenal's Alexis Sanchez (L) in action against Leicester's Danny Drinkwater (R) during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and Leicester City in London, Britain, 14 February 2016.  EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Engleski reprezentativac Danny Welbeck u posljednjoj je minuti sučevog vremena postigao pogodak kojim su nogometaši Arsenala na svom Emirates stadionu svladali vodeći Leicester s 2-1 u derbiju 26. kola engleskog prvenstva.

Leicester City je u 45. minuti iz dvojbenog kaznenog udarca, dosuđenog nakon kontakta Jamieja Vardyja i Nacha Monreala u kaznenom prostoru Arsenala. Vardy je sam preuzeo ulogu izvođača i snažnim udarcem svladao Petra Cecha, postigavši svoj 19. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

U 54. minuti sudac Atkinson opravdano je, zbog povlačenja, Dannyju Simpsonu pokazao drugi žuti, ujedno i isključujući karton. Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 70. minuti, kad je Theo Walcott na asistenciju Oliviera Girouda svladao Kaspera Schmeichela.

Sve do posljednje minute sučevog vremena činilo se da će momčad Claudija Ranierija ipak izvući veliki bod i zadržati se pet bodova ispred Arsenala. No, tada je nesmotreni Wasilewski napravio nesmotreni prekršaj na 25 metara, a Danny Welbeck, nakon ubacivanja Mesuta Oezila, preciznim udarcem glavom donio ‘topnicima’ pobjedu koja ih je ostavila u ravnopravnoj utrci za naslov prvaka.

Leicester City je ostao na vrhu ljestvice s 53 boda, ali sada sa samo dva boda više u odnosu na drugoplasirani Arsenal s kojim se na 51 bodu može izjednačiti i Tottenham uspije li pobijediti na nedjeljnom gostovanju kod Manchester Cityja.