‘ČUDO’ U PARIZU Desetkovani Manchester United izbacio PSG

epa07418143 Romelu Lukaku of Manchester United celebrates after scoring the 2-1 lead during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between PSG and Manchester United at the Parc des Princes Stadium in Paris, France, 06 March 2019.  EPA/IAN LANGSDON

epa

Fantastični Manchester United u srijedu je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka slavio protiv PSG-a u Parizu s 3:1 i plasirao se u četvrtfinale.

Ole Gunnar Solskjaer u Pariz je stigao bez desetorice ozlijeđenih igrača, a ‘crveni vragovi’ morali su nadokanditi zaostatak 0:2 iz prve utakmice.

Već u drugoj minuti United je poveo preko Romelua Lukakua nakon velike greške obrane PSG-a. Juan Bernat izjednačio je u 12. minuti na asistenciju Kyliana Mbappea, ali Lukaku je zabio još jedan pogodak u 30. minuti za novo vodstvo Uniteda nakon greške Gianluigija Buffona.

Iz igre je u 36. minuti morao izaći Eric Bailly zbog ozljede, a zamijenio ga je Diogo Dalot. U drugom poluvremenu PSG je više napadao, imao izglednije prilike. Angel di Maria postigao je pogodak, ali on je poništen zbog zaleđa.

I kada se činilo da će utakmica završiti 2:1 i PSG proći dalje, u samom finišu utakmice, zbog igranja rukom francuskog igrača Kimpembea, United je dobio penal. Slovenski sudac Damir Skomina uz pomoć VAR-a pokazao je na bijelu točku, a izvođač Marcus Rashford bio je pod ogromnim pritiskom. Ipak, nije pokleknuo i pogodio je za nevjerojatan prolazak desetkovanog Uniteda.