WTA ACAPULCO Mirjana Lučić Baroni ispala u četvrtfinalu

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić Baroni poražena je u noći s četvrtka na petak u četvrtfinalu WTA turnira u Acapulcu od Amerikanke Christine McHale sa 6:4, 6:7 (7) i 6:2 nakon dva sata i 26 minuta na terenu.

Iako je hrvatska tenisačica odlično otvorila meč i povela s 3:1, Amerikanka je okrenula rezultat, i u sljedećih šest gemova Lučić Baroni prepustila samo jedan. Lučić Baroni je u drugom setu nadoknadila prednost McHale od 5:3 i uzela set u tie breaku. Treći set je u potpunosti bio na strani Amerikanke, inače 64. tenisačice svijeta.

Lučić Baroni je servirala dva asa, jednog više od suparnice, ali i 13 dvostrukih pogrešaka, naspram 5 McHale. Ubacila je 57% prvog servisa. Američka tenisačica imala je čak 25 prilika za oduzimanje servisa Lučić Baroni, od kojih je iskoristila devet. Lučić Baroni šest je puta napravial break na servis McHale, od deset prilika.