epa06103547 Everton's Wayne Rooney (C) celebrates with Everton's Sandro Ramirez (L) during a friendly soccer match between KRC Genk vs FC Everton at Crystal Arena Stadium in Genk, Belgium, 22 July 2017.  EPA/JULIEN WARNAND

Protivnik Hajduka u playoffu Europa lige, Everton na današnjem je otvaranju engleskog prvenstva slavio protiv Stokea sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Wayne Rooney u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Nakon dobre akcije, Rooney se prišuljao kaznenom prostoru suparnika i potpuno neometano glavom zabio za pobjedu Evertona.

Prva utakmica playoffa Europa lige na rasporedu je u četvrtak u Liverpoolo, dok je uzvrat sedam dana kasnije na Poljudu.