SPURSI SE VRATILI NA -5 Tottenham ‘četvorkom’ prošao Stoke, Kane i Alli dvostruki strijelci

EPA/Nigel Roddis

Nogometaši Tottenhama u ponedjeljak su uvjerljivo slavili kod Stoke Cityja sa 4:0 i smanjili razliku za vodećim Leicesterom na pet bodova četiri kola prije kraja sezone.

Harry Kane ‘načeo’ je Stoke već u devetoj minuti na asistenciju Dembelea. Stoke se dobro držao, sve do sredine drugog poluvremena kada se Tottenham ponovno budi. U 67. minuti pogodio je Alli na asistenciju Eriksena. Lamela je u 71. minuti odlično ‘poslužio’ Kanea za njegov drugi pogodak večeri. Konačan rezultat postavio je Alli na novu asistenciju Eriksena u 82. minuti.

Tottenham je prema golu Stokea zapucao čak 23 puta, ali samo šest lopti išlo je u okvir vrata Shayja Givena. S druge strane, Stoke je zaprijetio 12 puta, dva puta udaraci su išli u okvir vrata Huga Llorisa. Iako je posjed lopte bio izjednačen (51% na strani Stokea) Tottenham je uvjerljivo i suvereno ‘prošao’ gostovanje u Stokeu te ostao u igri za naslov prvaka.

Leicester sada ima 73 boda, slijedi Tottenham s 68. Stoke je deveti sa 47 bodova.