Španjolska: Real S. – Real M. 0-1

epa05284142 Real Sociedad's defender Yuri Berchiche (R) in action against Real Madrid's Welsh winger Gareth Bale (L) during the Spanish Primera Division soccer match between Real Sociedad and Real Madrid at the Anoeta stadium in San Sebastian, northern Spain, 30 April 2016.  EPA/JUAN HERRERO

Nogometaši Reala iz Madrida privremeno su zasjeli na vrh ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu u susretu 36. kola.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Gareth Bale preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta, a inicijator akcije iz koje je postignut gol bio je Luka Modrić. Modrić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Real je sada na vrhu ljestvice sa 84 boda, dva više uz utakmicu više od Barcelone i Atletica. Atletico će od 18.15 sati na svom Vicente Calderonu ugostiti Rayo Vallecano, dok Barcelona od 20.30 gostuje kod Betisa.