Ronaldu pet utakmica kazne

epa06143316 Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo reacts after being sent off during the UEFA Super Cup first leg match between FC Barcelona and Real Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 13 August 2017.  EPA/Toni Albir

Najbolji igrač španjolskog nogometnog velikana Reala iz Madrida Cristiano Ronaldo kažnjen je s pet utakmica zabrane nastupa zbog crvenog kartona kojega je dobio u prvoj utakmici španjolskog Superkupa protiv Barcelone u nedjelju.

Ronaldo je isključen u 82. minuti nakon što je odgurnuo suca De Burgosa. Prethodno je Portugalac u 80. minuti postigao spektakularan pogodak kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-1 i prilikom proslave tog gola skinuo dres. Sudac mu je zbog skidanja dresa dao žuti karton, a vrlo brzo potom je Ronaldo dobio i drugi žuti zbog simuliranja. Takva je sučeva procjena razljutila Ronalda koji ga je gurnuo.

Španjolski nogometni savez (RFEF) odlučio je stoga kazniti Portugalca s pet utakmica neigranja, a Ronaldo će tako morati propustiti uzvratnu utakmicu Superkupa u srijedu u Madridu te prva četiri kola Primere.