PREMIERSHIP Liverpool ‘stradao’ na St. James Parku

EPA/LINDSEY PARNABY

Nogometaši Liverpoola doživjeli su drugi poraz u ‘eri’ Jürgena Kloppa. ‘Redsi’ su u nedjelju poraženi sa 2:0 kod Newcastlea. Utakmica s malo prilika otvorila se u 69. minuti autogolom Škrtela.

Klopp je pokušao promjenama doći do bolje igre svoje momčadi. Iz igre je izvadio danas neprepoznatljive Firmina, Bentekea i Ibea, a umjesto njih u igru poslao Lallanu, Sturridgea i Origija, ali nije pomoglo. Istina, zaigrali su ‘Redsi’ bolje, čak i došli do izjednačnja. Ali, pogodak Morena pogrešno je, zbog zaleđa, poništio pomoćni sudac.

Do kraja susreta Liverpool je jurišao na gol domaćina, ali u sudačkoj su nadoknadi uspjeli primiti još jedan pogodak – strijelac je bio Wijnaldum. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool, imao nekoliko dobrih poteza i čišćenja, te uputio dva udarca prema golu Newcastlea.

Pobjedom je Newcastle došao do 18. mjesta sa 13 bodova, koliko imaju i Bournemouth te Norwich. Liverpool je ostao na sedmom mjestu sa 23 boda, koliko ima i šesti West Ham. Vrh tablice drži Leicester s 32 boda.