OSIJEKU NEDOSTAJALE NIJANSE Slavonci pobijedili ali ostali kratki za jedan gol

epa06161132 Osijek players react after the UEFA Europa League playoff, second leg soccer match between FK Austria Vienna and NK Osijek in Sankt Poelten, Austria, 24 August 2017. Austria Vienna won on away goals.  EPA/LISI NIESNER

U uzvratnom susretu posljednjeg kola kvalifikacija za Europsku ligu Osijek je u St. Poltenu pobijedio bečku Austriju 1-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz jer u prvom susretu izgubio 1-2.

Jedini pogodak na utakmice zabio je Gabriel Boban u 62. minuti. Nažalost, to nije bilo dovoljno i Osijek se oprostio od Europe zbog manje postignutih golova u gostima.

Zanimljivo, bečka Austrija nije ugostila Osijek na svom Ernst Happel stadionu već u obližnjem St. Pöltenu jer je na ‘Prateru’ koncert Robbieja Williamsa.

Nakon domaćeg poraza, Osijek je u Austriju stigao po čudo. I ostao korak do podviga.

Austrija je bolje ušla u susret i kontrolirala je igru veći dio prvog poluvremena. Osijek je svoju priliku tražio iz kontranapada.

Prva je zaprijetila Austrija, ali je Monschein bio neprecizan. Isti je igrač u 40. minuti imao sjajnu priliku, no s pet metara je uzdrmao gredu. U 55. minuti je zaprijetio i Holzhauser iz slobodnog udarca, ali je Malenica obranio njegov udarac.

Osijek je svoju priliku dočekao u 62. minuti i iskoristio je. Mudražija je sjajnom dugom loptom uposlio Bobana koji je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i zabio za 1-0. Isti je igrač u 78. minuti imao sjajnu priliku za drugi pogodak. Bočkaj je ubacio iz kornera, a Boban sam iz blizine pucao pored gola.

U 81. minuti Austrija je mogla izjednačiti, no Malenica je obranio neugodan udarac Friesenbichlera. U samoj završnici Osijek je krenuo na sve ili ništa, junački se borio, ali nije uspio ugurati drugi gol u mrežu.

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su europsku priču završili u posljednjem kolu kvalifikacija.

AUSTRIA – OSIJEK 0-1