EYOF: Bez hrvatskih odličja u Tbilisiju

UTRECHT, NETHERLANDS - JULY 19:  Charlie Attwood of Great Britain swims in the Boys 200m Breatstroke during the European Youth Olympic Festival held at the Swimming Pool De Krommerijn on July 19, 2013 in Utrecht, Netherlands.  (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Na 13. ljetnom olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF), koji se do 1. kolovoza održava u glavnom gradu Gruzije Tbilisiju, među 3220 mladih sportaša iz 50 zemalja nastupaju i 33 hrvatska predstavnika koja se natječu u atletici, biciklizmu, gimnastici, judu, plivanju i tenisu.

Od plivača Karlo Noah Paut je osvojio šesto mjesto u finalu na 200 m slobodno te bio šesti u svojoj polufinalnoj skupini u disciplini 100 m leptir, dok je hrvatska štafeta na 4×100 m slobodno u sastavu Karlo Noah Paut, Marin Ercegović, Alen Mosić i Kristofer Marijan Rogić  bila peta u finalnoj utrci.

U disciplini 100 m slobodno nastupile su hrvatske plivačice Karla Kvesić  i Lucija Šulenta koje su kvalifikacijsku utrku završile na 38., odnosno 40. mjestu i time završile natjecanje u spomenutoj disciplini. Ivan Filipović je u kvalifikacijama isplivao 29. mjesto na 50 m slobodno. Hrvatska štafeta na 4×100 m mješovito u sastavu Karla Kvesić, Lorena Jerebić, Karlo Noah Paut i Kristofer Marijan Rogić natjecanje je završila osvojivši u kvalifikacijama 18. mjesto.

Od naših predstavnika u atletici najzapaženiji rezultat ostvario je sprinter Bruno Penezić koji je s osobnim rekordom od 10,99 bio drugi u svojoj kvalifikacijskoj skupini i time izborio nastup u u finalu utrke na 100 metara u kojoj je završio na sedmom mjestu.

U finalu utrke na 2000 m sa zaprekama Lora Ontl je bila 12, dok četvrto mjesto u kvalifikacijskoj skupini nije bilo dovoljno Danieli Pešić za plasman u finale utrke na 100 metara. Plasmane u daljnu fazu natjecanja nisu uspjeli izboriti ni skakač u dalj Marko Čeko koji je bio deveti u svojoj kvalifikacijskoj skupini, kao ni Nikola Klarić u disciplini 1500 m koji je kvalifikacije završio na osmom mjestu svoje skupine.

Osobni rekord Klare Barnjak u disciplini 100 m prepone bilo je dostatan za plasman na 18. mjesto u kvalifikacijama, dok je plasman u finale ostvarila skakačica u dalj Josipa Dragičević koja je u kvalifikacijama bila sedma, baš kao i bacačica diska Marija Tolj koja je u kvalifikacijama bila osma.

U disciplini 800 m za dječake odličnu utrku istrčao je Marino Bloudek koji je drugim najboljim vremenom kvalifikacija i osobnim rekordom ostvario prolaz u finale. U finalu utrke na 3000 m za djevojke nastupila je Elena Pažman koja je utrku završila na šestom mjestu.

Od natjecanja se oprostila tenisačica Anđa Karanušić koja je izgubila meč prvog kola od Rumunjke Prisacariu s 4-6, 6-1, 2-6, dok je  Karlo Suevich  u prvom kolu pobijedio Austrijanca Auingera sa 6-1, 6-2, u drugom je bio bolji od Slovenca Komaca sa 6-1, 6-4, da bi u trećem kolu doživio poraz od prvog nositelja Izraelca Oliela s 2-6, 2-6.

U utrci biciklista na kronometar Maja Perinović je u ženskoj konkurenciji utrku završila na 57. mjestu od 69 natjecateljica, dok je Tin Pavlić bio 42., a Viktor Potočki 58. u konkurenciji 100 biciklista.