Barcelona – Atletico 1-0, 600. gol Messija

epaselect epa06396063 FC Barcelona's Uruguayan striker Luis Suarez (R) jubilates a goal with teammate Lionel Messi during the Spanish First Division League 17th match between FC Barcelona and RC Deportivo at the Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 17 December 2017.  EPA/Quique Garcia

U velikom derbiju 27. kola Španjolske lige Barcelona je na Nou Campu slavila protiv madridskoga Atletica s 1-0 i opet na vrhu ima osam bodova prednosti 11 kola prije kraja prvenstva.

Dvoboj koji je mogao spasiti prvenstvo donio je očekivano tvrdu utakmicu, čak i tvrđu nego što se očekivalo, a prevagu je Barceloni te vjerojatni naslov prvaka donio magični potez Lea Messija.

Iz nezanimljivog prvog dijela izdvaja se samo maestralni gol Messija iz slobodnog udarca s 20-tak metara. Argentinac je prebacio živi zid i pogodio sami kut vrata Slovenca Oblaka za svoj jubilarni 600-ti gol u karijeri. Taj gol je i odlučio pobjednika jer je Atletico u drugom dijelu jalovo napadao i nakraju ostao i bez ijednoga udarca u okvir vrata gola Barcelone.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Katalonce, dok je Šime Vrsaljko kod Atletica zamijenjen u 59. minuti. Jedina loša vijest za Barcu je ozljeda Andresa Inieste.

Barcelona vodi s 69 bodova ispred Atletica (61) I Reala (54), a prednost Barce još je i veća jer će u slučaju istog broja bodova s Atleticom biti bolji jer u međusobnom skoru imaju pobjedu (1-0) i remi (1-1).

U ranijoj utakmici Levante i Espanyol su odigrali 1-1. Domaći su vodili od 55. minute golom Jose Luis Moralesa iz penala sve do treće minute sudačke nadoknade kada je za Espanyol izjednačio Leo Baptistao. Ova utakmica bila je i zadnja za trenera Levantea Juana Muniza koji je dobio otkaz.