ABA LIGA Zadar slavio protiv Budućnosti

HINA

Košarkaši Zadra u susretu su 15. kola regionalne ABA lige na svom terenu svladali Budućnost sa 78-76 (28-13, 19-27, 16-23, 15-13).

Zadrani su odlično otvorili susret, vrlo brzo stekli i prednost od dvoznamenkastog broja koševa, a najveću su razliku (31-13) imali početkom druge četvrtine. No, gosti iz Podgorice su preciznijom igrom u napadu uspjeli do odmora smanjiti na 47-40, a početkom nastavka stići i do izjednačenja.

Ipak, Zadar je uspio održati egal do same završnice u kojoj je u junaka izrastao Ivan Ramljak. On je pogodio za vodstvo Zadra 77-76 nešto više od dvije minute prije kraja, a potom su obje momčadi promašile po nekoliko napada. Posljednju priliku za goste imao je Williams, ali njegov šut sa šest metara dvije sekunde prije isteka vremena nije prošao kroz obruč. Odbijenu loptu uhvatio je Ramljak koji je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 78-76.

Ivan Marinković sa 22 i Ivan Ramljak sa 14 koševa predvodili su Zadar dok je Suad Šehović sa 21 ubačajem bio najefikasniji kod Budućnosti.

Zadar je s omjerom pobjeda i poraza 6-9 trenutačno sedmi na ljestvici, dok je Budućnost sa 10-5 na diobi trećeg mjesta sa Cedevitom, isti broj pobjeda uz utakmicu manje ima peta Cibona.

Na vrhu je Crvena zvezda sa 15-0 ispred Partizana koji je na 12-3.