VN Azerbejdžana: Perez iskoristio nesreću momčadskog kolege Verstappena

epa09250719 Monaco's Formula One driver Charles Leclerc (L) of Scuderia Ferrari Mission Winnow in action during the Formula One Grand Prix of Azerbaijan at the Baku City Circuit in Baku, Azerbaijan, 06 June 2021.  EPA/TOLGA BOZOGLU

EPA/TOLGA BOZOGLU

Vozač Red Bulla Meksikanac Sergio Perez pobijedio je u nedjelju na VN Azerbejdžana u Bakuu, šestoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1. On je iskoristio nesreću momčadskog kolege Maxa Verstappena, kojem je u 48. krugu pukla guma te je udario u zid i morao je odustati. Srećom prošao je bez ozljeda.

Perezu je to druga pobjeda u karijeri, a prvu je ostvario prošle godine na Sakhir Grand Prixu u Bahreinu. Verstappen je do tada kontrolirao utrku i bio je u dobroj situaciji da pobijedi i poveća prednost u ukupnom poretku.

Nijemac Sebastian Vettel (Aston Martin) završio je na drugom mjestu, dok je Francuz Pierre Gasly (AlphaTauri) stigao na cilj treći. Lewis Hamilton (Mercedes), aktualni i sedmerostruki svjetski prvak, završio je na 15. mjestu, dok je njegov momčadski kolega iz Mercedesa Finac Valtteri Bottas bio 12.

U ukupnom poretku i dalje vodi Verstappen sa 105 bodova, a slijedi ga Lewis Hamilton sa 101, dok je na trećem mjestu Sergio Pérez sa 69 bodova.

Sljedeća utrka je VN Francuske u Le Castelletu 20. lipnja.