UŽIVO: Oršić smanjio na 2:1, Villareal u polufinalu Europa lige

Goran Stanzl/PIXSELL, Slavko Midzor/PIXSELL, Nacional

Nogometaši Dinama u četvrtak od 21 sat igraju uzvrat četvrtfinala Europa lige. Protiv Villarreala Dinamo ‘lovi’ minimalni zaostatak. Španjolska je momčad na Maksimiru prošli tjedan slavila pogotkom Gerarda Morena s bijele točke.

Utakmica se igra na Estadio de la Ceramica, a sudi ju Nizozemac Danny Makkelie. Makkelie je Dinamu sudio u dva navrata u Europi, a slavili su obje utakmice. Prvi put 2013. u pobjedi 3:0 protiv Šerifa u Moldavije, te godinu kasnije protiv Aalborga u slavlju 1:0. Villarrealu je sudio 2017. u porazu 4:0 protiv Rome u Europskoj ligi.

Nedavno je došao u centar pažnje nakon što nije priznao čisti gol Cristianu Ronaldu u remiju 2:2 Srbije i Portugala u Beogradu.

SASTAVI:

VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros – Moreno, Alcacer, Chukuweze

DINAMO: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile, Gvardiol – Jakić, Ademi, Ivanušec, Majer, Oršić – Petković

Tijek susreta:

90′+3 Utakmica je gotova

90′ Tri minute nadoknade.

88′ Slobodni udarac za Dinamo na 17 metara izveo je Oršić, ali lopta je tišla visoko iznad gola

82′ Izašli su Ademi i Theophile Catherine, ušli Perić i Mišić

81′ Moreno proigrao Chukwuezea, ali njegov udarac brani Livaković

76′ Izašao je Ivanušec, u igri je Atiemwen

74′ Mislav Oršić je smanjio na 2:1, asistirao mu je Bruno Petković

65′ Fantastična obrana Livakovića! Moreno je pucao s desetak metara, Livaković je bio na krivoj nozi, ali je uspio obraniti

64′ Gvardiol je gurnuo u prostor za Oršića koji dolazi iskosa sam pred Reullija, ali puca pokraj gola

62′ Kod Dinama su izašli Ristovski i Majer, ušli su Stojanović i Franjić. KOd Španjolaca izašao Trigueros, ušao Gomez.

59′ Chukwueze je pucao prema praznim vratima, ali Lauritsen je spasio.

52′ Još jedan dobar pokušaj Dinama. Gvardiol je pred kaznenim prostorom petom ostavio loptu za Oršića, koji opasno gađa suprotni donji kut. No lopta je otišla malo pored gola.

49′ Velika prilika za Dinamo. Majer je ukrao loptu i sam krenuo prema Rulliju, pokušao je progurati loptu pokraj njega do Petkovića, ali argentinski vratar sjajno reagira.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme. Dobro se držao Dinamo sve do 36. minute, ali domaćini onda postižu dva gola za ukupnu prednost 3:0

43′ Moreno povisuje na 2:0. Livaković je prvo dobro obranio udarac Alcacera, ali odbijena lopta došla je do Morena koji pogađa za veliko vodstvo Španjolaca

36‘ Villarreal je zabio pogodak, ali sudac ga je prvo poništio zbog zaleđa Chukuwezea na početku akcije. Nakon konzultacija s VAR sobom odluka je proijenjena, a pogodak Acacera je priznat.

29′ Krasan potez Petkovića i odličan ubačaj na drugu vratnicu s desne strane. Natrčao je Oršić, ali nije dobro zahvatio loptu

25′ Chukuweze je pogodio vratnicu. Njegov udarac sa oko šest metara bio je jak, lopta je već prešla Livakovića, ali od vratnice se odbila natrag u polje.

19′ Dobra reakcija Livakovića. Pedraza je ubacio, Moreno je već čekao na loptu u petercu, ali uhvatio ju je vratar Dinama

11′ Ivanušec je dodao Oršiću, koji iskosa, iz one ‘svoje pozicije’ puca prema golu, ali udarac je bio preslab da bi ugrozio vrata Rullija

10′ Villarreal je preuzeo inicijativu, igra se stalno na Dnamovoj polovici. U uvodnih 10 minuta španjolska momčad ima loptu u nogama 67% i dva udarca prema golu, ali nisu otišli u okvir Livakovićevih vrata

2′ Odmah na početku kontra Villarreala – Chukuweze je probio, dodao za Morena koji puca, ali braniči Dinama blokiraju

1′ Utakmica u Španjolskoj je počela