UŽIVO: Hrvatska autogolom uspjela smanjiti na 2:1

Pixabay, Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20:45 igra odlučujuću utakmicu protiv Švedske u Ligi nacija. Osvojeni bod ili pobjeda značili bi da ‘Vatreni’ ostaju u prvoj jakosnoj skupini.

Uoči utakmice u redovima Vatrenih Domagoj Vida bio je pozitivan na koronavirus, a naknadno dodatno testiranje svih članova reprezentacije pokazalo je da je pozitivan i Marcelo Brozović, pa njih dvojica nisu na raspolaganju izborniku Zlatku Daliću, koji od ranije ne može računati na Andreja Kramarića i Dejana Lovrena, a vraća se Bruno Petković. Problema s koronom imaju i Šveđani, kojima nedostaje Carl Starfelt, a domaćini su ostali i bez izbornika Anderssona.

SASTAVI:

Švedska: Lustig, Lindelof, Daniielson, Bengtsson – Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Kuluševski.
Hrvatska: Livaković; Uremović, Ćaleta-Car, Pongračić, Barišić – Kovačić, Modrić – Vlašić, Brekalo, Perišić – Budimir.

Utakmica uživo:

90′ Završena je utakmica u Švedskoj

89′ Livaković opet spašava Hrvatsku, odlično je obranio udarac švedskog napadača

81′ Gol za Hrvatsku. Vlašić je ubacio, Perišić pucao glavom, a lopta se odbila u gol od braniča Švedske.

77′ Dalić radi tri izmjene. U igri su Rog, Melnjak i Petković, a igru su napustili Kovačić, Pongrančić i Brekalo.

69′ Berg puca s desetak metara iskosa. Lopta ide u gol, ali joj se na putu da tamo završi ispriječio Perišić koji se okreće i odbija u korner.

63′ Kuluševski je prošao kroz našu obranu, a Ekdal puca s pet metara daleko od gola.

62′ Pašalić ulazi, zašao je Budimir

60′ Vatreni nikako ne mogu probiti sredinu Švedske

55′ Hrvatska je preuzela inicijativu, ali naši nogometaši ne stvaraju prilike

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme

45′ Švedska vodi 2:0. Larsson je centrirao iz kornera, hrvatskih braniča nema nigdje, pa Danielsson dolazi do peterca i glavom lako zakucava za vodstvo 2:0.

43′ Uremović mora izaći, osjetio je bol u nozi i s bolnom grimasom ide prema klupi. Umjesto njega u igri je Josip Juranović.

36′ Kuluševski pogađa za vodstvo Švedske! ‘Othrvao’ se Kovačiću i pucao prema golu. Zabio je pored braniča Hrvatske. To mu je, inače, prvi gol u karijeri za Švedsku u sedmom nastupu.

35′ Žuti za Ćaletu – Cara. Hrvatski stoper zaustavio je rukama Forsberga i propušta utakmicu s Portugalom.

28′ Nova obrana Livakovića. Forsberg je pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara. Lopta je odskočila pred golom, a Livaković je uspio obraniti

23′ Nova prilika za ‘Vatrene’. Na gol Švedske sada je pucao Perišić, ali Olsen sjajnom obranom izbija u korner.

21′ Dobra prilika za Hrvatsku – Brekalo je primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se Olssona i pucao iskosa s 15-ak metara. Švedski vratar bio je dobro postavljen

16′ Forsberg je dobio loptu na 12-ak metara od gola. Uputio je udarac, ali ravno u Livakovića.

10′ Švedska je preuzela inicijativu. Kruži oko Hrvatskog kaznenog prostora i prebacuje igru s jedne strane na drugu. Prebacuju se na visoki presing čim izgube loptu

6′ Hrvatska obrana malo je zaplivala. Kuluševski je sjajno zapucao s 12 metara, ali Livaković još bolje brani.

2′ Vlašić je bio u odličnoj poziciji na rubu kaznenog prostora. Ali, umjesto da puca na gol, Vlašić je petom pokušao dodati Modriću. Ipak, Šveđani su loptu pokupili ispred kapetana hrvatsske reprezentacije.

1′ Utakmica je počela

0′ Utakmicu sudi Nijemac Daniel Siebert, ima 36 godina i stalan je sudac u Bundesligi.