United ‘srušio’ Arsenal. Odlična partija Marcusa Rashforda

epa10159562 Jadon Sancho of Manchester United and Ben White of Arsenal FC in action during the English Premier League soccer match between Manchester United and Arsenal FC in Manchester, Britain, 04 September 2022.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su u nedjelju u 6. kolu Premierlige na Old Traffordu protiv Arsenala, vodeće momčadi prvenstva, s 3:1.

‘Topnici’ su prvi postigli pogodak, u 12. minuti je Gabriel Martinelli sjajnu kontru pretvorio u pogodak. Međutim, sudac Paul Tierney je nakon asistencija VAR-a poništio pogodak zbog prekršaja u početku akcije.

United je stigao do vodstva u 35. minuti, a prvijenac u dresu Uniteda zabio je Antony koji je koncem kolovoza stigao iz Ajaxa za 100 milijuna eura. Najbolji igrač utakmice Marcus Rashford je uposlio Brazilca, a ovaj lijepo zabio pored nemoćnog Aarona Ramsdalea.

Gosti su izjednačili u 60. minuti golom Bukaya Sake 60, no samo šest minuta kasnije United je ponovo poveo preko Rashforda. Pobjedu Uniteda potvrdio je Rashford svojim drugim golom u 75. minuti.

U prvoj utakmici dana Brighton je na domaćem terenu svladao Leicester s 5:2. Poveo je Leicester već u prvoj minuti preko Iheanacha. Brighton je izjednačio autogolom Lukea Thomasa u desetoj minuti. Za 2:1 pogodio je Caicedo pet minuta, a novo izjednačenje donio je Daka u 33. minuti.

U drugom poluvremenu Brighton je zabio tri pogotka – strijelci su bili Trossard u 64., Mac Allister u 71. s bijele točke i u sedmoj minuti sudačke nadoknade.