U SVOM STILU Sopić analizirao poraz od Lokomotive: ‘Nemojte da Zagrepčanin bude veći optimist od Riječana’

28.04.2024., Zagreb - Gradski stadion u Kranjcevicevoj. SuperSport HNK, 32. kolo, NK Lokomotiva - HNK Rijeka. Atmosfera prije utakmice. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

U posljednjem susretu 32. kola HNL-a nogometaši Lokomotive su kao domaćini u Kranjčevićevoj ulici svladali Rijeku 3-1 (2-0) te će iduće kolo na vrhu ljestvice, po prvi put u sezoni, dočekati Dinamo.

Lokomotiva je dva pogotka postigla krajem prvog dijela, strijelci su bili Robert Mudražija u 37. i Marin Šotiček u 43. minuti. Na samom kraju, u 96. minuti, Šotiček se drugi put na ogledu upisao u strijelce. Jedini gol za Rijeku je dao Jorge Obregon u 67. minuti.

Rijeka je ovim porazom prepustila vrh ljestvice Dinamu koji ima bod više od riječkog sastava (72-71). Takvo je stanje prije velikog derbija iduće nedjelje na Rujevici između Rijeke i Dinama. Rijeka je posljednji put u prvenstvu izgubila krajem veljače, od Dinama, a između toga je imala sedam prvenstvenih pobjeda u nizu.

IGOR PAMIĆ ZA NACIONAL.HR ‘Ništa se nije promijenilo, za Rijeku je poraz došao u najboljem trenutku’

Rijekin trener Željko Sopić gostovao je u emisiji Pod stijenama Kantride na Hrvatskom radiju: “Nikad nije dobro da niz pobjeda pukne, izgubiti, ali s druge strane sport je specifičan i to je njegov sastavni dio. Naporno trenirate, ali uvijek se može dogoditi. Mogli smo i prije izgubiti bodove, negdje smo imali više sreće, negdje manje, a u nedjelju smo imali problema gdje smo najjači: u prekidima.

Dvaput nam padne lopta u srce šesnaesterca, a poanta je kod prekida da lopta ne smije pasti. Čim padne, šanse su 50:50 kome će se odbiti. Dvaput je Mudražija stajao u zaleđu, dvaput mu je lopta došla, prvi je put bilo zaleđe, drugi put mu je lopta došla od Pjace jer nismo očistili. I dođeš u svlačionicu, gubiš 2:0 i sliježeš ramenima.”

‘Da nam je netko to ponudio prije, prihvatili bismo objeručke’

Dinamo je sada prvi: “Imao sam u ponedjeljak ujutro kratki sastanak, pet minuta s igračima i rekao sam im: gledajte, sami smo se doveli u situaciju da se priča o vama, imamo sve u rukama i da nam je netko to ponudio prije prvenstva, prihvatili bismo objeručke. Cijela Hrvatska je bila sigurna da ćemo izgubiti. Evo, gospodo, izgubili smo, a i dalje imamo sve u rukama.”

Potom je nastavio: “Kad sedam utakmica ne primiš gol pa dobiješ dva iz dva prekida, samopouzdanje padne. Zamjene su unijele život, zabili smo, krenuli po drugi gol pa iz naše pogreške primili treći. Svejedno je izgubili 2:1 ili 3:1. Dobro, nije baš isto izgubiti 5:1, ali ajde…

Ni bod ne bi bio za baciti. Ujutro su me u klubu svi dočekali smrknuti pa si mislim: ‘Ljudi, nemojte da ja, kao Zagrepčanin, budem veći optimist od vas Riječana!’ I Arsenal, Liverpool imaju padove, to je bila takva utakmica, Lokomotiva je pobijedila, idemo dalje, nema potrebe za prevelikim stresom.”

POVIJESNA PRILIKA Dinamo nikad bliži Ligi prvaka: Četiri kola ih dijele od sigurne Europe iduće sezone

Otkrio je da se tradicija nakon utakmica nastavila: “Je, počastio sam dečke na benzinskoj kad smo se vraćali. Sjećam se kad su nas nakon zimske pauze čekali dvaput Gorica, Poljud, Dinamo… Gledajući raspored, nitko nam nije davao ni najmanju šansu.

Sami smo se, igrači, stožer i ljudi u klubu, izborili da imamo priliku nakon derbija na Rujevici skočiti na prvo mjesto i realne šanse da sanjamo zadnje tri utakmice da postanemo prvaci. To je velik uspjeh, a ovaj smo poraz brzo stavili iza sebe. Treba samo analizirati probleme i igračima podići samopouzdanje.”