TUGA U SRBIJI Veliku pobjedu Dinama ispratili i mediji iz regije: ‘Pokazali tko je gazda i riješili pitanje prvaka’

05.05.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport HNL, 33. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo.

Dinamo je nakon velikog preokreta slavio na Rujevici protiv Rijeke 2:1 i došao na korak od obrane naslova. Marko Pjaca doveo je domaćine u vodstvo iz kaznenog udarca u 49. minuti, ali su Bruno Petković u 75. i Arber Hoxha u 89. minuti donijeli Plavima velika tri boda.

Dinamo sada ima četiri boda prednosti, a do kraja su preostala tri kola. Najprije će ugostiti na Maksimiru Osijek, zatim putuju kod Slaven Belupa, a u posljednjem kolu im stiže Rudeš.

GARD PRVAKA Dinamo je patio i bio blizu poraza, a onda su još jednom svima pokazali da su najbolji

Okršaj na Rujevici se s velikom pažnjom pratio i u susjedstvu. Naime, u slučaju da Dinamo ne obrani naslov prvaka, najviše bi profitirala Crvena zvezda koja bi bila u velikoj prilici imati osiguranu Europsku ligu iduće sezone.

“Rijeci se smiješila titula, a onda je Dinamo pokazao ko je gazda i riješio pitanje prvaka Hrvatske!”, piše sportsport.ba.

“Golčina Petkovića, pa šok za Rijeku u 89. minutu: Titula ide ka Zagrebu!”, nastavlja sportal.blic.

“Loše vijesti za Zvezdu iz Rijeke: Dinamo utišao Rujevicu, Plavi na korak do titule”, piše Kurir.

“Dinamo Zagreb vječni šampion Hrvatske! Pobijedio u derbiju za titulu i potvrdio totalnu dominaciju”, nadodaje Mondo.

NEPROSPAVANA NOĆ Dinamo jutro nakon velike pobjede: ‘Nisu svi ponedjeljci uvijek tako loši’

OZNAKE: Dinamo, Rijeka, 1. hnl