GARD PRVAKA Dinamo je patio i bio blizu poraza, a onda su još jednom svima pokazali da su najbolji

05.05.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport HNL, 33. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo.

Dinamo je pokazao tko je i što Dinamo. To je najbolji kratki opis onoga što smo jučer vidjeli na Rujevici. Rijeka je bila bolja većinu susreta, zauzela je goropadni stav i činilo se kako je nemoguće da se Dinamo vrati u Zagreb neporažen. No, tada smo vidjeli ono što vidimo kod najvećih prvaka i pobjednika.

Marko Pjaca zabio je s bijele točke u 49. minuti za 1:0 Rijeke, no domaćini su mogli, a i trebali biti u vodstvu puno ranije.

U prvom poluvremenu Dinamo se grčevito branio, omjer udaraca je bio čak 13:0 za domaćina, no Sergej Jakirović je pripremio svoju momčad na takav scenariji i Dinamo je, nekako, prvo poluvrijeme preživio bez primljenog gola.

ZAVLADALA EUFORIJA Ristovski predvodio navijanje kod Maksimira, igrači zaustavljeni i na benzinskoj

Odmah na početku drugog poluvremena izašao je Sandro Kulenović, koji nije mogao doći previše do izražaja budući da je cijela momčad Dinama gotovo stalno bila ispred lopte na svojoj polovici terena. Ulaskom Darija Špikića Jakirović je htio dobiti na širini i tako razdužiti zgusnutu vezu Rijeke, no svega par minuta nakon toga bilo je 1:0.

Situacija je zahtijevala novu promjenu taktike pa su kroz idućih 20-ak minuta u igru ušli i Ademi, Rog i Ogiwara umjesto Sučiča, Pierre-Gabriela i Vidovića. Bila je to treća potpuna promjena taktike Dinama u svega 70 minuta nogometa.

Tri udarca, dva gola

Dinamo je do kraja utakmice pritisnuo i zaigrao onako kako se očekivalo da će igrati od početka, onako kako Dinamo oduvijek najbolje zna – napadački.

Kapetan Petković majstorijom iz slobodnog udarca dao je veliko samopouzdanje ostatku momčadi, a Hoxha, još jedno pojačanje s klupe koji je ušao nekoliko minuta ranije, pokazao je po isteku regularnog vremena zašto ga je Dinamo platio milijun eura.

Dinamo je tako od momčadi koja je gubila na Rujevici i bila u vrlo nezgodnoj situaciji kada je riječ o obrani naslova prvaka u svega 15-ak minuta došla do momčadi koja će uskoro proslaviti novu titulu prvaka.

Odlika je to velikih momčadi, momčadi koje se ne predaju bez obzira kakvo je stanje na terenu i momčadi koje vjeruju u svoju kvalitetu. Jakirović i njegovi igrači vjerovali su do samog kraja da su bolji od Rijeke, a na kraju su to i pokazali.

KOMENTAR Kakav ‘doktor’: Bruno Petković! Rijeka je igrala junački, ali Dinamo – šampionski

OZNAKE: Dinamo, Rijeka, 1. hnl